Funkcjonalny i wygodny salon

Salon najczęściej jest traktowany jako miejsce szczególne. W salonie najczęściej przyjmujemy gości, jednak nie zapominajmy, że oprócz funkcji reprezentacyjnej, salon powinien być również funkcjonalny.

Pokój dzienny. Źródło:  Tipy.pl Pokój dzienny. Źródło: Tipy.pl Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Salon to miejsce, w którym nie tylko spotykasz sie z przyjaciółmi, tu również najczęściej spędzasz czas z rodzina. Dlatego salon powinien być nie tylko ładny ale i praktyczny. Oprócz ozdób nadającym pomieszczeniu odpowiedniego klimatu powinno sie tu znajdować przedmioty codziennego użytku takie jak książki, płyty z muzyką lub filmami.

Funkcjonalny salon. Źródło:  oto.dom Funkcjonalny salon. Źródło: oto.dom

Dlatego, wybierając meble do salonu, zwróćmy uwagę na ich funkcjonalność. Meble nie tylko służą do ekspozycji sprzętu TV powinny oferować znacznie więcej. Każdy przedmiot znajdujący sie w salonie powinno mieć swoje miejsce. Dlatego kupując meble zwróćmy uwagę, że oprócz powierzchni ekspozycyjnej powinna sie znajdować przestrzeń gdzie bez problemów możemy schować różne przedmioty. Zamknięte półki pozwalają na bardziej praktyczne rozwiązania, jak na przykład chowanie książek bądź innych przedmiotów przed zabrudzeniem.

Salon nie tylko powinien być reprezentacyjny ale również funkcjonalny. Źródło:  oto.dom Salon nie tylko powinien być reprezentacyjny ale również funkcjonalny. Źródło: oto.dom

Malując salon warto pamiętać, że pomieszczenie powinno wyglądać elegancko lecz nieprzytłaczająco. Kolory więc nie powinny być nachalne. Salon pełni funkcję reprezentacyjną i funkcjonalną.

Zobacz również: Renowacja mebli drewnianych.

Publikacja: czwartek, 16 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »