Pokój dla młodego ucznia

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień i już za chwilę usłyszymy pierwszy dzwonek na szkolnym korytarzu. Zostało nam już niewiele czasu na wprowadzenie zmian w pokojach naszych dzieci. Pomimo naglącego nas czasu zadbajmy, aby nie zabrakło w pokoju niezbędnych elementów.

Idealny pokój dla ucznia. Źródło: Art & Design Idealny pokój dla ucznia. Źródło: Art & Design

Najważniejszym i niezbędnym meblem w pokoju dziecięcym jest biurko. Najlepszym wydaje się być biurko głębokie tak, aby blat wynosił minimum 70cm. Jednak sam blat nie wystarczy, aby zapewnić dziecku komfort i wygodę. Niezbędne są szuflady, w których dziecko będzie mogło schować książki i przybory szkolne. Aby biurko było jeszcze bardziej funkcjonalne przydałoby się kilka pojemników na pisaki, długopisy , jak i segregatory. Ciekawym rozwiązaniem jest tablica korkowa, na której można przyczepić najważniejsze informacji, np.plan lekcji.

Urządzając pokój dla młodego ucznia zwróćmy szczególną uwagę na biurko.  Źródło: urządzamy.pl Urządzając pokój dla młodego ucznia zwróćmy szczególną uwagę na biurko. Źródło: urządzamy.pl

Biurko to jeden z najważniejszych elementów pokoju. Aby dziecko miało odpowiednią postawę należy zwrócić uwagę na krzesło. Kupując krzesło wybierajmy te, u których jest możliwość regulacji wysokości (dziecko powinno dotykać stopami podłogi). Z reguły w standardowych krzesłach biurowych jest mechanizm obrotowy to również może pomóc dziecku w codziennych czynnościach

Aranżacja pokoju dla dziecka. Źródło:dom.pl Aranżacja pokoju dla dziecka. Źródło:dom.pl

Najlepiej, aby biurko stało koło okna. Dzięki temu, dziecko przez długi czas będzie mogło korzystać z światła dziennego. Jeżeli na biurku znajduje się monitor od komputera biurko należy ustawić bokiem do okna tak aby światło nie świeciło z tyłu monitora

Pokój dla ucznia. Źródło: e-mieszkanie.pl Pokój dla ucznia. Źródło: e-mieszkanie.pl Zapraszamy do naszego sklepu w naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i krzesła biurowe

Ważnym elementem w pokoju ucznia jest odpowiednie oświetlenie. Najlepiej jest zakupić lampkę z żarówka halogenową. Daje ona jasne światło idealne do nauki. Dobrze jest aby lampka był ruchoma z możliwością zmieniania jej pozycji w zależności od potrzeb. Pamiętajmy, że ustawienie lampki powinniśmy dopasować do dziecka - jeżeli dziecko jest praworęczne lampka powinna stać z lewej strony a jeżeli leworęczne to z prawej.

Pokój dla ucznia. Źródło: dobrze mieszkaj Pokój dla ucznia. Źródło: dobrze mieszkaj

Nie zapomnijmy o odpowiedniej temperaturze w pokoju dziecięcym. Wydaje się to błahe, ale jeżeli dziecko spędza większość dnia przy nauce zużywa tlen, a wiec wzrasta poziom dwutlenku. Ważne jest, aby w pokoju była odpowiednia cyrkulacja powietrza. Starajmy się utrzymać temperaturę powietrza w granicach 20-22C. Żeby nasza pociacha nie odczuwała niepokoju oraz senności co jakiś czas wietrzmy pokój

Zobacz również: Pokój dostosowany dla niemowlaka.

Publikacja: piątek, 24 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »