Urządzamy kuchnie

Aby w kuchni było ładnie i funkcjonalnie potrzebujemy do tego odpowiednich materiałów. My jednak skupimy się przede wszystkim na ścianach. Podpowiemy która z opcji jest najtańsza a która wymaga najmniej pracy.

Aranżacja kuchni. Źródło: dom.pl Aranżacja kuchni. Źródło: dom.pl

Najszybszą metodą jest oczywiście malowanie ścian farbami. Można w ten sposób stworzyć przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze, a prace kuchenne nie będą wydawały się tak uciążliwe. Jednak nie każda farba nadaje się do malowania wnętrza kuchni. Powinniśmy wybrać farbę o odpowiednich właściwościach, czyli farbę która jest wodoodporna i zmywalna. Po upływie kilku dni farba się utrwali i z powodzeniem możemy zmywać wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Oczywiście przed pomalowaniem ścian powinniśmy je dokładnie oczyścić i wyrównać, tak aby farba była równo nałożona na ścianę.

 Aranżacja kuchni. Źródło: dom.pl Aranżacja kuchni. Źródło: dom.pl Zobacz również: Krzesło Sonic – to wygoda połączona z prosta formą

Kolejnym sposobem na ozdobienie ścian są tapety. Do kuchni polecamy tapetę winylową albo z włókna szklanego: są one grubsze jak i niepalne, odporne na wilgoć i również nadają się do mycia. Dzięki temu w prosty sposób będziemy mogli się cieszyć ładną i czystą kuchnią.

 Aranżacja kuchni. Źródło: inspiracjieMe.pl Aranżacja kuchni. Źródło: inspiracjieMe.pl

Następnym sposobem są płytki ceramiczne. Są najczęstszym materiałem spotykanym w polskich kuchniach. Płytki ceramiczne są odporne na wysokie temperatury, jak i na wilgoć można je myć i nic się z nimi nie dzieje. Najczęściej płytki ceramiczne stosuje się przy zlewozmywakach i blatach kuchennych. Bogate wzornictwo płytek ceramicznych umożliwia dopasowanie ich do każdego wnętrza.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta znajda w niej Państwo zestawy stoły z krzesłami

Publikacja: piątek, 31 sierpnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »