Styl afrykański

Styl afrykański gości w naszych salonach nie od dziś i jak na razie nie chce się z nami pożegnać. Aranżacja wnętrza w tym stylu to połączenie tropików z kolorami wypalonej słońcem afrykańskiej ziemi. Do stylu afrykańskiego zaliczamy style marokański, wschodnioafrykański oraz południowoafrykański.

Sypialnia w stylu afrykańskim. Źródło: papilot.pl Sypialnia w stylu afrykańskim. Źródło: papilot.pl

Styl marokański charakteryzuje się barwami pastelu z dodatkami złotych elementów. Dobrze współgra z kolorowymi meblami z elementami ludowymi.

Salon w stylu afrykańskim. Źródło: twoja przestrzeń Salon w stylu afrykańskim. Źródło: twoja przestrzeń

Z kolei styl wschodnioafrykański cechuje się barwami brązu, beżu i bieli z połączeniem z jasnymi meblami robi imponujące wrażenie.

Styl afrykański. Źródło: domowladni.pl Styl afrykański. Źródło: domowladni.pl

Południowoafrykański styl jest z kolei pełen mocnych, wyrazistych kolorów.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą krzeseł

Jeżeli nie możesz zdecydować się na jeden ze stylów to proponujemy sprowadzić wszystko do jednego mianownika. Za pomocą tych trzech wzorów można stworzyć mix energetycznych kolorów: stawiaj przede wszystkim na beże z połączeniem z czernią lub bielą. W stylu afrykańskim nie powinno zabraknąć rzeźb. Nie muszą być oczywiście duże wystarczą takie, żeby się zmieściły na półce lub szafce

Łazienka w stylu afrykańskim. Źródło: e-mieszkanie.pl Łazienka w stylu afrykańskim. Źródło: e-mieszkanie.pl

Charakterystyczne do stylu afrykańskiego są również maski ludowe najczęściej pokryte wielobarwnymi malunkami. Niezbędnym w tym stylu są imitacje skór zwierząt. Ich charakterystyczne plamy, cętki, paski czy łuski to bardzo wyraziste motywy, które z powodzeniem mogą zdobić współczesne wnętrze. Meble powinny być wykonane z ciemnego drewna i o ile wnętrze jest duże postawmy na meble masywne.

Zobacz również: Aranżacja w stylu greckim

Publikacja: poniedziałek, 03 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »