Konserwacja mebli skórzanych

Decydując się na meble skórzane musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Bez odpowiednich kosmetyków meble skórzane stracą swój urok, a nawet może dojść do ich uszkodzenia. Meble skórzane nie tolerują wysokich temperatur, ale dzięki odpowiedniej pielęgnacji chronimy meble przed pękaniem i uszkodzeniami.

Meble skórzane. Źródło: wnętrza.pl Meble skórzane. Źródło: wnętrza.pl

Każda skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia. Odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne zapewniają długotrwałość mebli skórzanych. Przed zakupem mebli skórzanych zastanówmy się nad ich właściwym ustawieniem.

Komoda z elementami wykończonymi skórą. Źródło: budujesz.info Komoda z elementami wykończonymi skórą. Źródło: budujesz.info Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Grzechem jest ustawiać meble skórzane tuż przy kaloryferze. Ciepłe powietrze powoduje iż meble wysychają i płowieją. Jeżeli jednak nie mamy innego wyjścia należy skrupulatnie nawilżać meble specjalnym kremem stearynowym. Z kolei częstotliwość zabiegów zależy od użytkowania i temperatury pomieszczenia. Jeżeli meble są do użytku codziennego powinniśmy je nawilżać co dwa miesiące.

Meble skórzane. Źródło: e-łazienka.pl Meble skórzane. Źródło: e-łazienka.pl

Jeżeli na naszych nowych meblach pojawi się plamka powinniśmy jak najszybciej usunąć ją za pomocą namydlonej gąbki. Powinniśmy unikać preparatów zawierających odplamiacz. Wszystkie rozpuszczalniki, zmywacze niszczą naturalną warstwę ochronną skóry. Skutkiem takiego działania są plamy spowodowane odbarwieniem materiału.

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: e-mieszkanie.pl Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: e-mieszkanie.pl

Jeżeli w pomieszczeniu mamy wilgoć to powinniśmy się spodziewać ze po jakimś czasie na meblach może pojawić się pleśń. Ją jednak łatwo jest usunąć za pomocą miękkiej szmatki i letniej wody. Po dokładnym oczyszczeniu nie zapominajmy o nawilżeniu skóry specjalnymi preparatami

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: Wnętrze domy pomysł Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: Wnętrze domy pomysł

Czyszcząc meble warto co jakiś czas odkurzyć je za pomocą odkurzacza. Nierzadko w zakamarkach odkłada się brud którego na co dzień nie widać. Pamiętajmy że niewłaściwa pielęgnacja mebli czy to skórzanych czy tapicerowanych skraca ich żywot. Ponadto wiele producentów zastrzega sobie prawo do nieuznania gwarancji przy złej pielęgnacji mebli. Jeżeli mamy wątpliwości dotyczące pielęgnacji mebli skórzanych powinniśmy zapoznać się instrukcji bądź ulotką dołączoną do mebli.

Zobacz również: Fotel Tantra- fantazja formy

Publikacja: wtorek, 04 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »