Malowanie ścian farbą tablicową

Farba tablicowa to rozwiązanie, które idealnie pasuje do pokoju dziecięcego. Dzięki niej dzieci mogą spełniać miłe chwile na pracy artystycznej nie narażając nas na dodatkowe koszty związane z remontem mieszkania. Wystarczy wilgotna szmatka, aby zmazać dzieła sztuki naszych pociech

Pokój pomalowany farbą tablicowa. Źródło: nie tylko dzieciaki Pokój pomalowany farbą tablicowa. Źródło: nie tylko dzieciaki Zobacz również- Tynk jako element dekoracji wnętrz

Farba tablicowa pomimo, że to stosunkowo nowy produkt, już od samego początku zyskał swoich fanów. Jak sama nazwa wskazuje farba tablicowa przypomina tablice szkolną. Można na niej malować kredą i z powodzeniem ścierać rysunki bez obaw że powstaną plamy.

Drzwi pomalowane farbą tablicową. Źródło:  makes my day Drzwi pomalowane farbą tablicową. Źródło: makes my day

Jeżeli zadajemy sobie pytanie, czy malowanie farbą tablicowa jest trudne to odpowiedz brzmi nie. Do pomalowania ściany potrzebujemy standardowych narzędzi malarskich. Oczywiście zanim zaczniemy malować powinniśmy skrupulatnie wyczyścić wałek i upewniać się czy nie ma luźnych włosków. Po takim zabiegu można zacząć malować ścianę

Farba tablicowa. Źródło: makes my day Farba tablicowa. Źródło: makes my day

Farbą tablicową można również malować blaty, drzwi, a nawet szafki drewniane. Jednak tu czeka nas więcej pracy. Zanim przystąpimy do malowania musimy pozbyć się powłoki lakierowej. Tu oczywiście potrzebny będzie nam papier ścierny. Dopiero gdy warstwa lakierowa będzie usunięta możemy zacząć malować mebel.

Za pomocą farby tablicowej można stworzyć ciekawą aranżację w każdym pomieszczeniu.  Źródło: nie tylko dzieciaki Za pomocą farby tablicowej można stworzyć ciekawą aranżację w każdym pomieszczeniu. Źródło: nie tylko dzieciaki

W tak prosty sposób możemy stworzyć miejsce w którym nasze dziecko będzie realizowało swoje pomysły, a my będziemy spać spokojnie nie martwiąc się o wygląd pokoju po zabawie dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą fotele tapicerowane w Sam-Net

Publikacja: środa, 05 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »