Kolorowe fugi

Często do aranżacji wnętrza używamy płytek ceramicznych. Przeważnie stosuje się je w łazience lub kuchni. Do niedawna szczytem elegancji było posiadanie błękitnych płytek w łazience a jasnych w kuchni. Dziś jednak to się zmienia i do wyboru mamy naprawdę szeroką gamę kolorów. Ale co jeżeli do wybranych płytek chcieli byśmy również kolorową fugę?

Kolorowe fugi. Źródło:  dom trendy.pl Kolorowe fugi. Źródło: dom trendy.pl

Firmy podążają za modą i stworzyły elastyczna fugę dostępną aż w 20 kolorach. Taka ilość kolorów umożliwia dobranie fugi do najbardziej oryginalnych płytek

Na rynku jest tak dużo wzorów jak i kolorów płytek że naprawdę możemy popuścić wodze fantazji. Do wypełnienia naszej aranżacji dobieramy fugi do płytek. Końcowy efekt będzie zadziwiający i na pewno dopełni styl pomieszczenia.

Filmik pokazuje jak wyczyścić fugę bez użycia chemikaliów.

Kolorowe fugi są stworzone na bazie białego cementu portlandzkiego i glinowego oraz wzbogacona dodatkami mineralnymi. Dzięki temu fuga jest trwała jak i plastyczna o wysokiej wytrzymałości oraz przyczepności do krawędzi płytek. Fuga ta ponadto pozwala na tworzenie spoin o różnej grubości, od 2 do aż 20 mm, bez ryzyka powstawania pęknięć czy kruszenia się materiału wypełniającego.

Dodatkowym atutem takiej fugi oprócz interesującego nas koloru jest fakt, że fuga jest odporna na wnikanie wody. To w znacznym stopniu umożliwia nam utrzymanie fug w czystości

 Kolorowe fugi. Źródło:  e-łazienki.pl Kolorowe fugi. Źródło: e-łazienki.pl

Fuga oprócz oczywistych walorów estetycznych jest również plastyczna. Podczas wykonywania prac nie musimy obawiać się że fuga spłynie nam z narzędzi bądź za bardzo do nich przylegnie. Po skończonej pracy często dochodzi do zabrudzeń jednak i tu nie musimy się obawiać bo z fugi z łatwością można brud usunąć.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Publikacja: piątek, 07 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »