1. Wybór odpowiedniego stołu do salonu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

10

09.2012

Wybór odpowiedniego stołu do salonu

Salon we współczesnym domu pełni funkcje reprezentacyjne i biesiadne, dlatego jego aranżacja powinna być dopracowana w najmniejszych szczegółach. Wiadomo, że meblem skupiającym największą uwagę jest stół. Rynek meblowy jest bogaty w propozycje, ale jaki będzie odpowiedni?

Zestaw stół i krzesła Z23. Źródło: Sam- Net

Zestaw stół i krzesła Z23. Źródło: Sam- Net

Idealne wymiary.
Przede wszystkim salonowy stół powinien być połączeniem komfortu, wygody, elegancji oraz funkcjonalności. Na pewno musi być perfekcyjny. Jego wybór w dużej mierze zależy od powierzchni do zagospodarowania. Trzeba wziąć pod uwagę minimalną szerokość jaką każdy z zasiadających powinien mieć dla siebie – to mniej więcej 70 cm. Stół musi być odsunięty od ściany czy mebli minimum o 60 cm. Te dane są ważne i warte zapamiętania, by uniknąć niemiłego ścisku zasiadających jak również poobijanych ścian. Dla ułatwienia wystarczy dodać, że cztery osoby potrzebują stołu o wymiarach 90 x 140 cm.

Perfekcyjny materiał.
Wśród ogromnej oferty są stoły plastikowe, metalowe i drewniane. Niemniej jednak najbardziej praktycznym stołem wydaje się być stół wykonany z drewna. Nadaje szyku i elegancji. Jest wytrzymały i miły w dotyku. Jest symbolem stałości, naturalności i klasyki. Warto dodać, że stoły drewniane są ponadczasowe i pasują do każdego wnętrza. Można je odnawiać a prawidłowa pielęgnacja sprawia, że są prawdziwą ozdobą przez wiele długich lat. Ciekawe propozycje takich stołów można znaleźć w naszym salonie.

Zestaw stół i krzesła Z38. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z38. Źródło: Sam-Net

Porywający kształt.
Najbardziej optymalne i wygodne są stoły okrągłe. Nikt nie siedzi na rogu, a każda powierzchnia jest wykorzystana. Prostokątne czy kwadratowe stoły mają swoich zwolenników, jednak decydując się na taki wybór trzeba sprawdzić czy nie ma ostrych kantów, które są niekomfortowe a w przypadku kiedy użytkownikami są małe dzieci – również niebezpieczne.

Sekretne szczegóły.
Dobry wybór to przemyślane szczegóły. Przy stole na co dzień mogą zasiadać cztery osoby, ale z okazji urodzin powinien pomieścić np. dziesięć. Nie ma potrzeby, żeby od razu porywać się na ogromny stół, zwłaszcza jeśli salon nie jest pałacowy. Idealnym rozwiązaniem jest stół rozkładany. Kolejną cechą perfekcyjnego stołu jest jego wysokość. Ma ona wiele wspólnego z krzesłami jakie będą przy nim stały. Optymalna wysokość kończy się około 30 cm nad kolanami biesiadujących.

Zestaw stół i krzesła Z112. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z112. Źródło: Sam-Net

Dyskretne połączenie.
Stół pokazuje charakter domowników. Musi współgrać z wnętrzem, meblami i dodatkami. Nawet serweta na nim leżąca powinna dyskretnie ozdabiać i zapraszać do niego. Aranżacja całego salonu powinna zaczynać się od stołu, jeśli jest na odwrót koniecznie trzeba wybrać taki, który swoją postacią i wyglądem odświeży wnętrze i tchnie w nie nowe życie

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »