Aranżacja w stylu arabskim

Aranżując dom w stylu arabskim powinniśmy zwrócić uwagę na barwy, bogactwo motywów oraz na wykonanie mebli. Szczególną uwagę zwróćmy na kunszt wykonania mebli powinny być one wykonane dokładnie z dbałością o każdy szczegół.

Styl arabski. Źródło: mebluj3d.pl   Styl arabski. Źródło: mebluj3d.pl

Styl arabski kładzie duży nacisk na wzornictwo który wywodzi się z religii. Meble zdobione są wzorami które widnieją nawet na tysiącletnich zabytkach. W krajach Egiptu, Syrii, Iraku i Maroka meble nadal są wykonywane ręcznie z dbałością o wykończenie i szczegóły. Oprócz dbałości o wykonanie mebli styl arabski wyróżnia zamiłowanie do przepychu. Przejawia się on w kolorach i w doborze ozdób które często nawiązują do natury.

Sypialnia w stylu arabskim. Źródło: housik.pl Sypialnia w stylu arabskim. Źródło: housik.pl Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Aranżując wnętrze w stylu arabskim nie powinniśmy zapomnieć o tkaninach które powinny zagościć na naszych sofach, podłodze, czy na ścianach. Powinny być one wielobarwne o geometrycznych deseniach. Wybierając motywy zwróćmy uwagę na te na których widnieją wici roślinne połączone z motywami geometrycznymi i nierzadko kaligraficznymi.

Styl arabski wyraża się w dużej ilości ozdób i tkanin.  Źródło: marokogust.com Styl arabski wyraża się w dużej ilości ozdób i tkanin. Źródło: marokogust.com

Kolory powinny być nasycone o wyrazistych barwach. Najczęściej można spotkać wnętrza w barwach czerwieni, oranże, błękitu oraz zieleni.

Zobacz również: Wystrój salonu- współczesne trendy

Publikacja: środa, 12 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »