Sypialnia

Sypialnia od niedawna stała się miejscem godnym uwagi. A jednak właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy 1/3 części naszego życia. Sypialnia to miejsce w którym odpoczywamy i nabieramy siły przed kolejnym dniem. Dlatego przed jej urządzeniem powinniśmy wszystko dokładnie zaplanować

Aranżacja sypialni. Źródło: spec.pl Aranżacja sypialni. Źródło: spec.pl

Sypialnia jak sama nazwa wskazuje służy nam do spania ale czy wyłącznie? W dzisiejszych czasach słowo sypialnia nabiera nowego znaczenia bo przecież to w tym pomieszczeniu relaksu się, izolujemy przed całym światem. Dlatego powinna być urządzona w sposób wygodny i funkcjonalny tak, abyśmy my sami czuli się w niej dobrze.

Zobacz również: Stoliki kawowe

Pozytywnym aspektem sypialni jest fakt, że to pomieszczenie należy wyłącznie do nas. Sypialnia to miejsce, którego raczej nie pokazujemy naszym gościom w przeciwieństwie do takich pomieszczeń jak salon czy kuchnia. Dlatego nie musi być ona urządzona „na pokaz”, ale całkowicie zgodnie tylko z naszym gustem i upodobaniami.

Aranżacja sypialni. Źródło: domTrendy.pl Aranżacja sypialni. Źródło: domTrendy.pl

Jeżeli dopiero budujemy dom lub mamy takie zamiary zaplanujmy rozmieszczenie sypialni zgodnie z harmonią i naturą
- Sypialnia wychodząca na południe będzie wyjątkowo jasna przy czym nie powinna nadmiernie nagrzewać się od promieni słonecznych.
- Sypialnia położona na wschód będzie odpowiednia dla porannych ptaszków, gdyż poranne słońce będzie zaglądać w okna intensywnie rozjaśniając pomieszczenie.
- Sypialnia wychodząca na północ jest idealna dla śpiochów tu na pewno nie obudzi nasz poranne słońce.

Aranżacja sypialni. Źródło: popilot.pl Aranżacja sypialni. Źródło: popilot.pl

Aranżując sypialnie szczególną uwagę zwróćmy na łóżko. Wybierzmy te, które będzie wygodne i trwałe. Przy doborze nowych mebli oprócz łóżka ważna jest jeszcze szafa wnękowa bądź garderoba. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na oddzielną garderobę wyposażmy się w dużą przestronną szafę. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie sypialni obok łazienki. Przy takiej kombinacji nie musimy się obawiać że spóźnimy się do pracy bo przecież będziemy minęli wszystko pod ręką.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą fotele tapicerowane w Sam-Net

Publikacja: piątek, 14 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »