Łazienka w stylu retro

Zanim zaczniesz myśleć o urządzeniu łazienki w stylu retro upewnij się, że masz wystarczająco dużą powierzchnię. Bowiem styl retro lubi duże przestrzenie i jest to jedyny warunek który należy spełnić przed zaaranżowaniem łazienki w tym stylu.

Łazienka w stylu retro. Źródło: kolor i wnętrze.pl Łazienka w stylu retro. Źródło: kolor i wnętrze.pl

Styl retro wywodzi się z czasów przedwojennych. Jak wszyscy wiemy dawne budownictwo było dość przestronne i wysokie dlatego stylistyka w stylu retro wymaga dość dużych powierzchni.

Łazienka w stylu retro. Źródło: urządzamy.pl Łazienka w stylu retro. Źródło: urządzamy.pl

Gdy chcemy mieć wannę wolnostojącą powinniśmy wiedzieć że ona również potrzebuje wolnej przestrzeni. Wanna na nogach źle by się prezentowała gdyby była po prostu wciśnięta w jakiś kąt. Najlepiej ustawmy ją tak abyśmy mogli zaprezentować każdy jej element. To samo tyczy się umywalki, ona również potrzebuje odpowiedniej oprawy.

Łazienka w stylu retro. Źródło: domosfera.pl Łazienka w stylu retro. Źródło: domosfera.pl

W stylu retro dominującym kolorem jest biel jednak dla przełamania tej barwy wykorzystuje się złoto lub srebro. Najbardziej charakterystycznym akcentem w stylu retro jest czarno biała posadzka ułożona tzw. szachownicę.

Łazienka w stylu retro. Źródłom: e-instalacjie.pl Łazienka w stylu retro. Źródłom: e-instalacjie.pl

Styl retro lubi obszerne ramy w drewnie lub pozłacane. Pamiętajmy jednak, że jeżeli użyjemy koloru złotego lub srebrnego powinniśmy w tej samej tonacji wybrać armaturę. Nie powinno być z tym problemów bo na rynku jest naprawdę duży wybór sprzętów.

Zobacz również: Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu?

Pamiętajmy że równie ważnym elementem w stylizacji łazienki w stylu retro są detale. Bez nich na pewno nie uda się dopełnić aranżacji. Żeby wszystko było spójne pamiętajmy, aby w doborze dodatków zwrócić uwagę na całość.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły w Sam-Net

Publikacja: wtorek, 18 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »