Pielęgnacja mebli politurowanych

Meble wykonane z powłoką politurową są bardzo delikatne. Należą do tych mebli na które trzeba uważać ponieważ są wrażliwe na alkohol, wysoką temperaturę oraz wilgoć. Nie oznacza to jednak że nie powinniśmy otaczać się meblami politurowanych.

Zobacz również: Stół okrągły jako symbol równości i braterstwa

Jeżeli będziesz się trzymać paru wskazówek na pewno meble będą się cieszyć o wiele dłużej swoim niepowtarzalnym wdziękiem.
- Mebli nie należy stawiać bezpośrednio przy grzejnikach a na jego powierzchni pozostawiać mokrych i gorących przedmiotów.
- Ponadto wszystkie naczynia powinno stawiać się na podkładkach
- Gdy meble są niedawno odnowione nie powinniśmy używać serwetek zamiast podkładek. Lakier zewnętrzny może być nie do końca utwardzony i pozostawić na sobie niepożądany wzór.

Meble politurowane. Źródło: cassone Meble politurowane. Źródło: cassone

Jeżeli będziemy trzymać się tych kilku zasadą uchronimy nasze meble przed uszkodzeniami trwałymi wynikającymi z ich użytkowania.

Zobacz również: Salon musi być dopasowany do Ciebie

A co jeżeli pojawi się plama?
Jeżeli pojawi się przebarwienie to na samym początku możemy spróbować usunąć je sami. Na rynku pojawiło się sporo nowych środków nie tylko do pielęgnacji mebli dawnych, ale też do domowych poprawek . Jednak jeżeli plama okażę się gorsza do usunięcia z pomocą przyjdzie nam konserwator mebli. Wiąże się to niestety z oddaniem mebla na jakiś czas.

Meble politurowane. Źródło: cassone Meble politurowane. Źródło: cassone

A jak pielęgnować meble?
Do pielęgnacji mebli zamiast środków przeciw kurzowych używajmy zwykłej szmatki uprzednio zmoczonej. Jednak co jakiś czas powinniśmy zakonserwować mebel specjalistycznym płynem na bazie olejku. Płyn nie tylko delikatnie go nabłyszcza ale jeszcze impregnuje. Tak pielęgnowane meble posłużą nam jeszcze przez parę ładnych lat .

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Publikacja: czwartek, 20 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »