Gabinet w domu

W chwili, gdy nasza praca przenosi się do domu powinniśmy pomyśleć o miejscu gdzie będziemy ją wykonywać. Idealny byłby oddzielny pokój gdzie moglibyśmy urządzić gabinet. Ale co jeżeli nie jesteśmy w stanie wygospodarować oddzielnego pomieszczenia? W takim przypadku najlepszym miejscem będzie pokój dzienny, gdzie nawet często dzwoniący telefon nie powinien przeszkadzać

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą krzesła sosnowe

Pokój dzienny, żeby sprawdził się zarówno w roli gabinetu powinien być zamknięty. Tak żebyśmy mieli możliwość choć na chwile oddzielić się od reszty domowników

Biuro w domu. Źródło: elcastillo.hu Biuro w domu. Źródło: elcastillo.hu

A gdzie ustawimy biurko?
Biurko, czyli centrum dowodzenia powinniśmy ustawić raczej po boku pokoju tak, aby nie skupiało na sobie zbyt dużej uwagi. Jeżeli jest to możliwe to ustawmy je przy oknie, które nie wychodzi na ulicę. Hałas, który dochodzi zza okna może a nawet na pewno będzie nas rozpraszać. Dobrym rozwiązaniem jest tez parawan przy pomocy którego możemy się lekko odseparować od zamieszania panującego w domu.

Biuro w salonie. Źródło: domosfera.pl Biuro w salonie. Źródło: domosfera.pl

Wiadomo nie od dziś że kolory mają wpływ na samopoczucie jak i pobudzają do działania. Zatem kolory ścian nie powinny być jaskrawe a raczej spokojne i pastelowe. Biurko natomiast powinno posiadać wiele szuflad tak, aby łatwo można było w nim przechowywać dokumenty. Przydatne są również plastikowe pojemniki z segregatorami. Do biurka oczywiście niezbędne jest krzesło wybierzmy te z regulacją wysokości i i ergonomiczne, dopasowujące się do kształtu pleców, oparcie.

Zobacz również: Funkcjonalny i wygodny salon

Publikacja: piątek, 21 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »