Zalety kuchni połączonej z salonem

Otwarta kuchnia na salon ma wiele zalet. Pozwala nie tylko zaoszczędzić trochę miejsca, ale co najważniejsze umożliwia spędzenie więcej czasu z rodziną. Otwarta kuchnia wręcz zachęca do wspólnego spędzania czasu przy przygotowywaniu posiłków. Najważniejszą zaletą otwartej kuchni jest wolna przestrzeń ponadto jest idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń.

Salon połączony z jadalnia. Źródło: twój.dom Salon połączony z jadalnia. Źródło: twój.dom Zobacz również- Na co zwrócić uwagę przy kupnie stołu

Oczywiście kuchnia z salonem to nie tylko dobre rozwiązanie do małych mieszkań. Bowiem wolnej przestrzeni nigdy nie jest za dużo: im jej więcej tym lepiej dla nas. Najistotniejszą cechą połączenia kuchni z salonem jest swobodne poruszanie się pomiedzy pomieszczeniami. Dodatkowym atutem, o którym należy wspomnieć jest możliwość przygotowywaniu posiłków i jednoczesne zerkanie na dziecko bawiące się na dywanie w salonie lub na ulubiony film w telewizji. Niewątpliwie bliskość i łatwość dostępności kuchni sprzyja rozwijaniu się pod względem kulinarnym.

Salon połączony z kuchnią. Źródło: projektowaniewnetrz.eu Salon połączony z kuchnią. Źródło: projektowaniewnetrz.eu

Oprócz oczywistych zalet takich jak wspólne przygotowywanie posiłków czy oglądanie ulubionego serialu podczas przygotowywaniu obiadu dla rodziny. Otwarta kuchnia daje duże pole manewru pod względem aranżacyjnym. Większa powierzchnia umożliwia nam lepsze wyeksponowanie nie tylko kolorów ale i mebli jak i dodatków bez których nasz dom nie byłby wyjątkowy. Pamiętajmy jednak żeby starać się utrzymać harmonię pomiędzy kuchnią a salonem. Osiągnąć to można dzięki wcześniejszemu zaplanowaniu aranżacji pomieszczeń i właściwemu rozplanowaniu ustawienia mebli. Nie zapominajmy o magii kolorów i pamiętajmy że im mniejsze powierzchnia tym kolor powinien być jaśniejszy i odwrotnie oczywiście. Dla ułatwienia zadania zachęcamy do przeczytania artykułu 12 kolorów aranżacji wnętrza . Planując salon otwarty na kuchnie nie powinniśmy zapomnieć o miejscu gdzie postawimy jadalniany stół oraz krzesła

Szukasz nietuzinkowych mebli? To świetnie trafiłeś u nas znajdziesz meble na miarę swoich potrzeb...

Publikacja: poniedziałek, 24 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »