Sztuka według Kusamy

"The Obliteration Room" to projekt japońskiej artystki Yayoi Kusama który został zaprezentowany przez w Queensland Gallery of Modern Art w ramach wystawy "Look Now, See Forever"

Biały pokój został potraktowany jak puste płótno na którym każdy mogł zostawić swój ślad. Źródło: domosfera.pl Biały pokój został potraktowany jak puste płótno na którym każdy mogł zostawić swój ślad. Źródło: domosfera.pl

Kusama stworzyła pokój, który do złudzenia przypomina typowy australijski dom. Jej projekt miał przypominać niezapełnione płótno tak wiec meble, podłoga, sufit jak i reszta wyposażenia są całkowicie białe.

Zobacz również: Stół bankietowy w sali konferencyjnej Yayoi Kusama. Źródło: full of taste Yayoi Kusama. Źródło: full of taste

Niesamowity efekt pojawił się jednak po dwóch tygodniach, gdy najmłodsi uczestnicy wyposażeni w kolorowe naklejki zaczęli tworzyć własne wzory. Każdy oczywiście mógł przyklejać je wedle swoich upodobań. I tak po jakimś czasie powstał pokój wypełniony kolorowymi kropkami. Efekt końcowy można nazwać wirującym wnętrzem.

Dzięki współpracy Louis Vuitton i Yayoi Kusamy powstała ciekawa kolekcja w której oczywiście  dominują kropki i groszki.  Źródło: domosera.pl  Dzięki współpracy Louis Vuitton i Yayoi Kusamy powstała ciekawa kolekcja w której oczywiście dominują kropki i groszki. Źródło: domosera.pl

Kusama jako liderka najbardziej awangardowych rozwiązań nazwała swój projekt „Obliteration" czyli unicestwienie, oznaczające proces całkowitego zacierania i usuwania wszelkich śladów po przedmiotach.

Zapraszamy do naszego sklepu w naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i krzesła biurowe

Publikacja: wtorek, 25 września 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »