Jakie krzesła wybrać do kuchni? w SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-19, sb 9-14, (bezpł.)

pn-pt 8-19, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Szanowni Państwo!

Zamówienia złożone dzisiaj realizujemy z gwarantowaną dostawą do Świąt! Zapraszamy!

Nowość! Meble z nadrukami - wybierz swój unikalny wzór

26

09.2012

Jakie krzesła wybrać do kuchni?

Kuchnia bez jakichkolwiek krzeseł jest pozbawiona funkcji biesiadowania i tajemnych rozmów. Można usiąść na blacie, ale czy to aby dobre wyjście? Oczywiście, że nie. Urządzając kuchnię od podstaw wybór staje się prostszy. Wszystko kupuje się w komplecie i zwykle zgodnie z zaakceptowaną aranżacją. Troszkę trudniej jest wtedy kiedy krzesła to osobny zakup do już istniejącej kuchni. Jednak pewne kwestie dotyczące wyboru pozostają niezmienne.

Krzesło Prowansja. Źródło: Sam-Net

Krzesło Prowansja. Źródło: Sam-Net

Krok pierwszy – wyobrażenie o krzesłach.
Ile funkcji ma krzesło, tyle pojawia się sugestii. Jedni wolą krzesła bez oparcia inni z oparciem. Siedziska miękkie jak i twarde mają swoich sprzymierzeńców. Podobnie jeśli chodzi o materiał z jakiego jest wykonany cały mebel. Z tym można się uporać w miarę szybko. Prawdziwe schody mogą się zacząć gdy porównamy kształty i stylistykę. Co pokolenie to nowe wizje. Idąc jednak od początku. Krzesła do kuchni powinny być przede wszystkim wygodne oraz co ważne wykonane z materiałów trwałych, dostosowanych do specyficznych warunków panujących w kuchni. Muszą być łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na wilgoć. W tym momencie nasuwać się może krzesło wykonane z materiałów sztucznych czy metalu. Jednak czy to konieczne? Plastik czy metal wygląda zimno, ciężko i często tandetnie. A przecież nie chodzi o to by w tym rodzinnym pomieszczeniu stworzyć wrażenie baru szybkiej obsługi! Więc drewno... Z całą pewnością tak! Ważne żeby było to lite drewno w okleinie drzewnej, o jednolitej strukturze. Styl krzesła koniecznie należy dopasować do ogólnego wizerunku kuchni i jej wielkości. Wspaniale prezentują się eleganckie krzesła barowe czy krzesła bez oparcia, które można ustawić przy blacie, oszczędzając tym samym miejsca w małej kuchni. We współczesnej kuchni dobrze wyglądają krzesła w opływowej formie lub krzesła o surowej formie. W kuchni z miejscem jadalnym i stołem postawmy krzesła klasyczne.

Krok drugi – styl.
Nie warto korzystać z sieciowych propozycji krzeseł. Są po pierwsze tendencyjne a po drugie może się okazać że co trzeci nasz sąsiad będzie takie posiadał. Godna uwagi jest propozycja sklepu www.salonmeblowy.net . Każdy znajdzie coś dla siebie. Nowoczesna stylistyka od klasyki po futurystykę to koronna zaleta. Przed ostatecznym wyborem należy się zastanowić na jakim krześle czujemy się najlepiej. Twarde siedziska wydają się być na logikę najzdrowsze. Ale to wyłącznie teoria, bo miękkie nie są wcale gorsze. Ważne jest natomiast by nie było zbyt głębokie. Dobrze wyprofilowane oparcie to druga połowa wygody. Pozostaje estetyka i styl. Nie ma większego problemu jeśli krzesła mają być całe drewniane, pozbawione obić. Zwykle jednak chcemy „ ubrać” krzesła w obicie. A więc jakie do kuchni? Pierwsza, koronna zasada : łatwe w czyszczeniu. Tym samym do wyboru stają w szranki obicia skórzane, skóropodobne lub materiałowe plamoodporne. Kwestią gustu i aranżacji jest to na jakiej powierzchni będzie obicie, w jakiej kolorystyce czy wzornictwie. Tu nie ma gotowych recept. Podpowiedzią może być jedynie ogólne stwierdzenie, że dla odważnych mogą to być krzesła z zielenią, czerwienią, pomarańczą czy o ciekawym wzornictwie. Dla ceniących klasykę proponuje się beż, écru, brąz, szarość czy oliwkę.

Krzesło Nicea. Źródło: Sam-Net

Krzesło Nicea. Źródło: Sam-Net

Krok trzeci – zamówienie
To najprostszy krok na tej drodze. Wystarczy znaleźć producenta, który zatrudnia przeze wszystkim solidnych rzemieślników oraz ma solidną opinię wśród klientów. Ponadto ważne jest by w jego ofercie były krzesła każdego rodzaju. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie producenta, który oprócz krzeseł wykonuje całą gamę innych mebli.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »