Łazienka w stylu japonskim

Styl japoński jest stylem prostym, nawet ascetycznym, oszczędnym w formie. Kładzie duży nacisk na naturalność i funkcjonalizm.

Jeżeli chcemy urządzić łazienkę w stylu japońskim powinniśmy postawić na naturalność, to również tyczy się mebli. Wybierzmy meble, które będą wykonane z drewna bądź ratanu unikajmy raczej zdobień i ornamentów.

Łazienka w stylu japońskim. Źródło: łazienkowy.pl Łazienka w stylu japońskim. Źródło: łazienkowy.pl

Niezwykle ważne jest oświetlenie wnętrza. Jest to o tyle trudne, bo powinniśmy unikać tradycyjnych lamp. Źródło światła powinno być dyskretne, a jednocześnie dobrze oświetlać pomieszczenie. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest umieszczanie oświetlenia w podwieszanym suficie lub we wnękach. Nie można zapomnieć o lampionach lub świecach ich blask przynosi efekt światło-cienia. Atmosfera sprzyja tu medytacji - tak pożądanej w filozofii zen.

Pokój kąpielowy. Źródło: łazienkowy.pl Pokój kąpielowy. Źródło: łazienkowy.pl

Aranżując łazienkę w stylu japońskim nie zapomnijmy o orientalnych akcentach. Mogą to być akcesoria wykonane z bambusa, drewna lub wikliny. Pamiętajmy, że obowiązująca zasada w stylu japońskim jest taka, że im mniej tym lepiej.

Zobacz również: Ława Werona - wygoda i wygląd

Wybierając płytki łazienkowe wybierzmy te, które są w kolorytach ziemi, stąd też w japońskiej łazience dominują naturalne brązy i neutralne beże. Przy połączeniu z orientalnymi dodatkami zwykła łazienka zmieni się w prawdziwy pokój kąpielowy.

Nowoczesna łazienka w stylu japońskim. Źródło: muratordom.pl Nowoczesna łazienka w stylu japońskim. Źródło: muratordom.pl

W orientalnej łazience nie powinno zabraknąć roślinności. Warto pomyśleć nad zakupem drzewka bonsai – doskonale uzupełni ono orientalny klimat łazienki. W połączeniu z kadzidłami i świecami stworzymy magiczny nastrój w niebanalnej łazience.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

Publikacja: poniedziałek, 01 października 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »