1. Salon jako wizytówka całego domu • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

02

10.2012

Salon jako wizytówka całego domu

Salon jest często pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzimy po powrocie do domu lub gdy odwiedzamy znajomych. Potraktujmy go jak wizytówkę całego domu.

Nowoczesny salon. Źródło: domTrendy.pl

Nowoczesny salon. Źródło: domTrendy.pl

Urządzanie salonu to nie lada wysiłek i jeszcze większy wydatek. Warto jest zainwestować w ponadczasowe meble, które niezależnie od aranżacji pomieszczenia będą w dalszym ciągu jego ozdobą.

Najważniejsza jest sofa: to ona jest centralnym punktem wystroju każdego salonu. Na niej skupia się też wzrok odwiedzających nas gości. Warto więc zadbać o to, by robiła pozytywne wrażenie. Wybierając sofę zwróćmy uwagę żeby była funkcjonalna i dopracowana w każdym szczególe. Często bowiem stawiamy sofę w takim miejscu żeby była widoczna z każdej strony.Oczywiście przy sofie nie może zabraknąć stolika. Stolik nie musi być duży wystarczy mały stolik kawowy. Pamiętajmy że stolik dobieramy do pozostałych mebli tak aby całość była spójna.

Nowoczesny salon. Źródło: wSalonie.pl

Nowoczesny salon. Źródło: wSalonie.pl

Nie zapomnijmy o dodatkowym oświetleniu. Dużo punktów świetlnych pozwoli nam wyeksponować poszczególne strefy salonu i dodatkowo doda pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku i ciepłego klimatu. Często aranżując salon zapominamy o przyozdobieniu okna i parapetu. Wybierając firanki i zasłonki wybierzmy te które są stylowe i eleganckie. Do jasnych, nasłonecznionych pokoi dziennych powinniśmy zakupić firanki przede wszystkim w jasnych odcieniach. Jeżeli chcemy powiększyć optycznie pomieszczenie możemy wykorzystać zasłonki w ciemniejszych, zbliżonych do koloru ścian odcieniach. Oczywiście najbardziej neutralnym kolorem i najbardziej bezpiecznym jest biały, delikatny beż oraz modne odcienie ecru.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?
Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »