Salon jako wizytówka całego domu

Salon jest często pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzimy po powrocie do domu lub gdy odwiedzamy znajomych. Potraktujmy go jak wizytówkę całego domu.

Nowoczesny salon. Źródło: domTrendy.pl Nowoczesny salon. Źródło: domTrendy.pl

Urządzanie salonu to nie lada wysiłek i jeszcze większy wydatek. Warto jest zainwestować w ponadczasowe meble, które niezależnie od aranżacji pomieszczenia będą w dalszym ciągu jego ozdobą.

Zobacz również: Jak urządzić jadalnię?

Najważniejsza jest sofa: to ona jest centralnym punktem wystroju każdego salonu. Na niej skupia się też wzrok odwiedzających nas gości. Warto więc zadbać o to, by robiła pozytywne wrażenie. Wybierając sofę zwróćmy uwagę żeby była funkcjonalna i dopracowana w każdym szczególe. Często bowiem stawiamy sofę w takim miejscu żeby była widoczna z każdej strony.Oczywiście przy sofie nie może zabraknąć stolika. Stolik nie musi być duży wystarczy mały stolik kawowy. Pamiętajmy że stolik dobieramy do pozostałych mebli tak aby całość była spójna.

Nowoczesny salon. Źródło: wSalonie.pl Nowoczesny salon. Źródło: wSalonie.pl

Nie zapomnijmy o dodatkowym oświetleniu. Dużo punktów świetlnych pozwoli nam wyeksponować poszczególne strefy salonu i dodatkowo doda pomieszczeniu niepowtarzalnego uroku i ciepłego klimatu. Często aranżując salon zapominamy o przyozdobieniu okna i parapetu. Wybierając firanki i zasłonki wybierzmy te które są stylowe i eleganckie. Do jasnych, nasłonecznionych pokoi dziennych powinniśmy zakupić firanki przede wszystkim w jasnych odcieniach. Jeżeli chcemy powiększyć optycznie pomieszczenie możemy wykorzystać zasłonki w ciemniejszych, zbliżonych do koloru ścian odcieniach. Oczywiście najbardziej neutralnym kolorem i najbardziej bezpiecznym jest biały, delikatny beż oraz modne odcienie ecru.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: wtorek, 02 października 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »