Jak ochronić się przed jesienną szarością?

Podczas jesiennych dni często tęsknimy za słoneczny latem. I to właśnie brak słońca wpływa na nas niekorzystnie. Jeżeli nadal chcemy cieszyć się intensywnymi barwami lata bądź ulotnymi barwami jesieni przenieśmy je na nasze ściany i nie tylko.

Wnieśmy kolory do naszego domu. Źródło:  stylowe wnętrze Wnieśmy kolory do naszego domu. Źródło: stylowe wnętrze

Jak wiadomo jesienna pogoda nas nie rozpieszcza zimny wiatr i niskie temperatury sprawiają że coraz częściej brakuje nam ciepłych letnich dni. Jednak wystarczy tylko parę prostych zabiegów żeby zatrzymać barwy w domu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawy stoły i krzesła w Sam-Net

Pamiętajmy że intensywne i ciepłe kolory nie tylko ożywiają pomieszczenie, ale i mają wpływ na nasze samopoczucie. Warto przyjrzeć się bliżej właściwościom barw:

Kolor żółty wniesie do domu odrobinę radości, a także zwiększy naszą kreatywność.
Pomarańczowy kolor wpływa na nas nie zwykle pozytywnie wywołuje miłe wspomnienia.
Kolor czerwony mobilizuje nas do działania. Ten kolor jest pełen pasji i ciepła.
Intensywna zieleń jak i wszystkie odcienie niebieskiego nadadzą wnętrzu ciepła i lekkości.

Salon w kolorze turkusowym. Źródło: urządzamy.pl Salon w kolorze turkusowym. Źródło: urządzamy.pl

Kilka wskazówek jakie kolory zastosować, aby w domu było nie tylko wesoło.

W salonie możemy pozwolić siebie na szaleństwo barw. Wniesie to na pewno do wnętrza wigoru i świeżości. Świetnie sprawdza się tu barwy żółte, łososiowe czy zielone.

Sypialnia w ciepłych i spokojnych kolorach. Źródło: urządzamy.pl Sypialnia w ciepłych i spokojnych kolorach. Źródło: urządzamy.pl

W sypialni natomiast postawmy na barwy ciepłe i spokojne. W tym pomieszczeniu sprawdza się idealnie wszystkie odcienie pomarańczy jak i beżu. Taki klimat sprawi, że rano będziemy wstawać pełni życia i energii do działania przez cały dzień a ciepłe i żywe kolory odmienią wnętrze naszego domu.

Zobacz również: Kącik wypoczynkowy

Publikacja: środa, 10 października 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »