Krzesła tapicerowane

Wybór krzeseł tapicerowanych

Salon jest jednym z najważniejszym miejsc w domu. To w nim spędzamy najwięcej czasu. Relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, bawimy się podczas domowych przyjęć. Należy go umeblować w taki sposób, aby jak najlepiej się w nim funkcjonowało. Jednym z elementów umeblowania salonu są krzesła. Są to jedne z mebli, które mają największy wpływ na naszą wygodę. Wybór krzeseł na rynku jest bardzo duży. Na co należy zwracać uwagę przy zakupie?

Krzesło CC4 - ozdabiane. Źródło: Sam-Net Krzesło CC4 - ozdabiane. Źródło: Sam-Net

Komfort i wygoda

Najważniejszą rolę odgrywa jakość wykonania. Krzesła produkowane są z różnych materiałów. Najczęściej używa się drewna i aluminium. Obszywane są zwykle tkaniną lub skórą. Nie ma sensu kupować produktów wykonanych z innych materiałów, bo bardzo szybko ulegną zniszczeniu i z pewnością nie będą nam służyły przez kilka lat.

Zwracaj uwagę na szczegóły

Podczas wizyty w sklepie postarajmy się wypróbować produkt. Zwróćmy uwagę na to czy krzesło jest stabilne, czy nie rusza się co może świadczyć o tym, że jest zbyt lekkie lub posiada jakąś wadę fabryczną. Sprawdźmy także jakość wykonania obicia – szwy muszą mocno trzymać, nie mogą być widoczne ślady po kleju i tym podobne niedociągnięcia. W miarę możliwości obejrzyjmy całą powierzchnię obszycia. Może mieć wady w strukturze materiału i ubytki we wzorze. Nie wpłynie to na wytrzymałość mebli, ale z pewnością pogorszy estetykę produktu, którzy musi się także ładnie prezentować.

Sklepy oferujące krzesła z obiciami posiadają bardzo szeroką ofertę rodzajów i wzorów tkanin. Należy wybrać taki materiał, z którego będzie można łatwo usunąć ewentualne plamy i zabrudzenia.

Krzesło powinno być także wygodne. Można spotkać produkty o oryginalnym wyglądzie. Niestety wielokrotnie nie można na nich usiedzieć więcej niż pół godziny. Sprawdźmy czy krzesło ma odpowiednią wysokość, kąt nachylenia oraz kształt oparcia. Warto również sprawdzić czy materiał, którego wykonane jest obicie należy do grupy tzw. „oddychających”. W gorącym okresie letnim, siedzenie na krześle obitym np. sztuczną skórą nie będzie komfortowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta znajda w niej Państwo duży wybór krzeseł

Wygląd również ważny

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest styl krzeseł. Należy dopasować ich kształt i wygląd obić do wystroju salonu.

Krzesło CC5. Źródło: Sam-Net Krzesło CC5. Źródło: Sam-Net

Warto wspomnieć, że bardzo często istnieje możliwość samodzielnej zmiany obicia w krzesłach. Wystarczy tylko odrobina chęci, umiejętności i nowy materiał. W Internecie znajdziemy bardzo dużo poradników jak w prosty i szybki sposób dokonać metamorfozy naszych mebli.

Pamiętajmy, że krzesła będą nam służyć przez kilka lat. Nie warto zatem za wszelką cenę szukać oszczędności i kupować tanich produktów o niskiej jakości.Najczęściej wybieramy krzesła tapicerowane są wygodne i dość łatwe u utrzymaniu czystości.

Zobacz również- Jak pielęgnować tapicerkę mebli

Publikacja: piątek, 06 maja 2011r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »