Aranżacja stołu na Boże Narodzenia

W oczekiwaniu na Boże Narodzenia i na prezenty od gwiazdora postanowiliśmy już zawczasu pomyśleć nad ustrojeniem domu. Pamiętając oczywiście że nie tylko barwy i zapachy tworzą atmosferę świat ale przede wszystkim my czyli domownicy.

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia, Źródło: niam.pl Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia, Źródło: niam.pl Zobacz również: Źródło:Własnoręczne ozdoby świąteczne

Nie możemy jednak zaprzeczyć, że zapach przygotowywanych posiłków jak i okna ozdobione szronem nie sprzyjają wyjątkowej atmosferze. Zatem zajmijmy się tym jak niedrogo ozdobić dom na nadchodzące świata Bożego Narodzenia.

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: relaksologia.pl Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: relaksologia.pl

Jak wiadomo wszystko zaczyna i kończy się na stole (i na jego zawartości) dlatego w tej chwili skupimy się na nim. Przy takich uroczystościach jak święta staramy się być razem i to wokół stołu tworzy się niepowtarzalna atmosfera

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: kotek.pl Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: kotek.pl Zobacz również: Mała choinka

To w jaki sposób udekorujemy świąteczny stół zależy od naszej inwencji twórczej. My jedynie możemy podpowiedzieć, jakie kolory połączyć żeby stół stał się wytworny i elegancki. Idąc tą myślą spróbujmy połączyć biel ze złotem bądź biel z czerwienią: takie połączenie sprawi, że stół stanie się elegancki. I na pewno skupi się na nim cała uwaga zgromadzonych przy nim biesiadników.

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: MJKV Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia. Źródło: MJKV

Jeżeli połączymy czerwień ze złotem nasz zwyczajny stół zmieni nie do poznania. Intensywność kolorów sprawi że stół będzie niezwykle bogaty dzięki tym kolorom. Pamiętajmy, że najważniejsze jest eksperymentowanie jeżeli boimy się co wyjdzie zróbmy to wcześniej tak abyśmy mieli czas na zmiany. Wiadomo, że czasem przyjdzie do nas konserwatywna w poglądach rodzina i nieprzyjemnie jest widzieć skrzywione miny gości, jednak umiejętny dobór kolorów powinien być tylko naszym atutem.

Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia, Źródło: niam.pl Jak ozdobić stół na święta Bożego Narodzenia, Źródło: niam.pl

Zwyczajem jest, że w święta wystawiamy specjalną zastawę ale jeżeli takowej nie mamy możemy nadrobić strojnym obrusem. Wybierzmy ten który jest bogaty we wzory najlepiej żeby pasował kolorystycznie do reszty świątecznych ozdób. Postarajmy się o serwetki z którym możemy zrobić ozdoby takie jak łódeczki. Na świątecznym stole nie powinno zabraknąć świec możemy umieścić je w dowolnym miejscu. Najlepiej jednak, jeśli tylko mamy miejsce na stole, ustawić je pośrodku stołu tak aby nikomu nie przeszkadzały. Na tak przystrojonym stole nawet prostsze potrawy będą smakowały wykwintniej

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stoły i krzesła

Publikacja: wtorek, 30 października 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »