Jak ustroić choinkę na Boże Narodzenie?

Dziś już ciężko wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez drzewka sosnowego. Wierzenia ludowe mówią, że to właśnie one symbolizuje odrodzenie jak i nadzieje. Ale kiedy tak naprawdę trafiło do naszych domów?

Co z tą choinką. Źródło: domolog.pl Co z tą choinką. Źródło: domolog.pl Zobacz również: Mała choinka

Choinka w polskich domach zagościła stosunkowo niedawno, bo w drugiej połowie XIX wieku. Początkowo, pojawiała się tylko w miastach dopiero po upływie około 50 latach pojawiła się również na polskich wsiach.

Co z ta choinką. Źródło: okazje.info Co z ta choinką. Źródło: okazje.info

Chociaż do świąt jeszcze jest daleko to nie zaszkodzi już teraz pomyśleć o choince. Powinniśmy zastanowić się czy w tym roku wybierzemy choinkę sztuczną czy żywą. Jeżeli wybierzemy żywą powinniśmy w miarę szybko ją zarezerwować. A jeżeli wybierzemy sztuczną to w odpowiednim czasie powinniśmy ją odświeżyć. Gdy zdecydujemy się już na choinkę warto zorientować się nad aktualnymi trendami.

Co z ta choinką. Źródło: e- fizys Co z ta choinką. Źródło: e- fizys

Jeszcze zanim zaczniemy ubierać choinkę warto w miarę wcześnie przejrzeć ozdoby z ubiegłych lat. Sprawdźmy które ozdoby możemy jeszcze wykorzystać a które niestety nie wpisują się w tegoroczny plan. Warto tez sprawdzić czy lampy działają tak jak powinny bo jak wiadomo bez nich nasze drzewko nie było by takie ładne.

Co z tą choinką. Źródło: e-mieszkani.pl Co z tą choinką. Źródło: e-mieszkani.pl Zobacz również- Skąd wziął się święty Mikołaj?

Jest wiele sposobów na ubiór choinki. My podamy te, które można najczęściej spotkać w polskich domach.

- Na choince eleganckiej powinny znajdować ozdoby stonowane. Przeważnie używamy jednego koloru albo dwa, pamiętając żeby zachować równowagę.

Co z tą choinką. milionKobiet.pl Co z tą choinką. milionKobiet.pl Zobacz również- Aranżacja stołu na Boże Narodzenie

- Choinka tradycyjna wymaga od nas dużego nakładu pracy. Na niej powinny znajdować się pierniki, orzechy, jabłka czy ozdoby ze słomy jak i te z kolorowego papieru. Na choince ludowej w minionym stuleciu zamiast lampek były umieszczone świeczki. My jednak poszukajmy lampek, które właśnie imitują świeczki zwłaszcza wtedy, gdy w domu są małe dzieci.

Co z tą choinką. Źródło: e-mieszkani.pl Co z tą choinką. Źródło: e-mieszkani.pl

- Drzewko ekologiczne to najnowszy trend mody. Niestety dla wielu ludzi ekologia znaczy co innego wiec tu powstaje pytanie czy drzewko ekologiczne powinno być sztuczne czy prawdziwe. To jaką choinkę wybierzemy zależy wiec od Was. Pamiętajmy że choinka ekologiczna powinna być ozdobiona za pomocą słomy, papieru jak i ozdobami zrobionymi na szydełku.
W następnej części dowiemy się jak własnoręcznie zrobić ozdoby świąteczne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą stoły i krzesła w Sam-Net

Publikacja: środa, 31 października 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »