Jak ustroić dom na nadchodzące święta?

Święta to zawsze pozytywne emocje związane z serdeczną atmosferą, życzliwością i ciepłymi uczuciami do bliskich. Zanim jednak dojdziemy do finału tych emocji, czeka nas nieco inne wyzwanie: jak zadbać o wystrój domu? Jak sprawić, by dom stał się przedłużeniem i uzupełnieniem tego świątecznego nastroju, który udziela się nam na tych kilka szczególnych dni w roku? Jak sprawić, by wystrój domu emanował pozytywną energią?

Ozdoby świąteczne z papieru. Źródło: e-mieszkanie.pl Ozdoby świąteczne z papieru. Źródło: e-mieszkanie.pl

W poprzednich tekstach podpowiadałam, jak przystroić stół świąteczny oraz choinkę. Teraz zajmiemy się wystrojem wnętrza. Przede wszystkim – moi mili – to nie jest ani trudne, ani szczególnie drogie. Najbardziej liczy się Wasza kreatywność i chęć do wniesienia świąt w progi naszego domu.

Ozdoby świąteczne zależą tylko i wyłącznie od naszej kreatywności. Źródło :ulicaekologiczna.pl Ozdoby świąteczne zależą tylko i wyłącznie od naszej kreatywności. Źródło :ulicaekologiczna.pl Zobacz również: Jak ustroić choinkę no Boże Narodzeni

Jedną z ozdób które powinny znaleźć się w domu w świąteczne dni są aniołki. Zanim zaczniemy je robić przygotujmy sobie niezbędne materiały:

- biała kartka najlepiej formatu A4 , igłę z nitką najlepiej aby nitka była biała
- różowy papier z którego wykonamy buźkę aniołka jak i żółty papier z którego wykonamy aureolę
- do wykonania aniołka potrzebny będzie ołówek, linijka, klej do papieru oraz nitkę bądź wstążeczkę do zawieszenia aniołka.

Jeżeli w domu są dzieci to warto aby w naszym domu znalazły się akcenty które będą dla nich przyjazne. Jak na przykład łańcuch z kolorowego papieru. Do jego wykonania potrzebujemy: Z białej kartki robimy harmonijkę używając do tego linijki. Gdy już uda nam się wykonać precyzyjnie harmonijkę zginamy ją i przecinamy na pół. Jedna z części posłuży nam jako sukienka dla naszego aniołka a druga jako skrzydła. Za pomocą igły z nitką przebijamy po kolei każdą z zakładek harmonijki. Do boków sukienki doklejamy skrzydła możemy je zamocować również za pomocą igły z nitką. Pamiętajmy, że otwory z nitką powinny znajdować się u góry tak abyśmy mogli naciągnąć papier u szyi anioła. Na koniec doklejamy buźkę z aureolką tak wykonanego aniołka możemy zawiesić w dowolnym miejscu.

Papierowy aniołek. Źródło :www.kuradomowa.com Papierowy aniołek. Źródło :www.kuradomowa.com

Jeżeli w domu są dzieci to warto aby w naszym domu znalazły się akcenty które będą dla nich przyjazne. Jak na przykład łańcuch z kolorowego papieru. Do jego wykonania potrzebujemy:

- kolorowy blok techniczny
- klej do papieru bądź zszywacz
- nożyczki, linijkę. - nożyczki, linijkę.

Tak przygotowani możemy wziąć się pracy. Na samym początku wycinamy równe paski z kolorowego bloku. Dla urozmaicenia możemy do naszego łańcucha przyczepić kolorowe dzwoneczki lub kwiatki wycięte również z papieru gdy już wszystko mamy gotowe możemy zacząć sklejanie. Gdy łańcuch jest już gotowy warto go od razu powiesić tak aby nie został uszkodzony.

Kolorowy łańcuch na choinkę. Źródło: www.kuradomowa.pl Kolorowy łańcuch na choinkę. Źródło: www.kuradomowa.pl

Jeżeli w tym roku z jakiegokolwiek powodu nie będziemy mieli tradycyjnej choinki zróbmy takową z papieru. Co prawda będziemy musieli włożyć w to trochę pracy ale na pewno okaże się ona warta zachodu. Materiał który będziemy potrzebować do wykonania choinki z papieru to:

- zielona bibuła karbowana w dwóch odcieniach
-patyczek do szaszłyka
- Mocny klej i oczywiście nożyczki

Z bibuły szykujemy 6 pasków o szerokości około 7 cm i długości około 30 cm. Bibułkę zawijamy w kostkę i nacinamy miejsce przy miejscu. Owijamy patyczek zaczynając od samego dołu. Gotową choinkę mocujemy w dowolnej nakręcę za pomocą kawałka plasteliny. Tak gotową choinkę możemy ozdobić brokatem.

W następnej części powiem Wam jak zrobić choinkę z szyszki.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stoły i krzesła

Publikacja: czwartek, 01 listopada 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »