Płytki kamienne kontra płytki ceramiczne

Dzisiaj zastanowimy się czy tradycyjne płytki ceramiczne odchodzą do lamusa?

Aranżując wnętrze coraz więcej osób wybiera płytki kamienne zamiast płytek ceramicznych. Powód? Bardzo prosty: płytki kamienne gwarantują trwałość jak i możliwość odświeżania faktury bez konieczności zrywania materiału. I to właśnie ta cecha w dużej mierze jest wyznacznikiem tego materiału.

Płytki kamienne w łazience. Źródło: e-łazienki.pl Płytki kamienne w łazience. Źródło: e-łazienki.pl Zobacz również- Jak oświetlić mieszkanie?

Ale gdzie tak naprawdę możemy położyć płytki kamienne?

Kamień jest materiałem odpornym na zarysowania, zniekształcenia i dość odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Tak wiec nasze płytki kamienne z powodzeniem możemy położyć na podłogę. Idealnie sprawdzą się w kuchni, przedpokoju a nawet w łazience. Oczywiście wzór powinniśmy dobrać do obecnej aranżacji. Płytki kamienne jako materiał trwały powinien cieszyć się długo nienagannym wyglądem. Kolejnym atutem płytek kamiennych jest fakt, że nie trzeba ich impregnować ani nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Płytki kamienne na ścianie. Źródło: epigraf Płytki kamienne na ścianie. Źródło: epigraf

A jak nasze płytki będą prezentowały się na ścianach?

Płytki kamienne jak i ceramiczne można kłaść na ściany ale tylko pod warunkiem, że są one odporne na wilgoć, ścieranie, i oczywiście wodę. Tu producenci wychodzą nam naprzeciw i proponują płytki z piaskowca są one odporne na wilgoć i idealnie pasują do łazienki. To samo możemy powiedzieć o ścianie z onyksu jest ona odporna na wilgoć dla tego stosuje się ja nawet jako okładzinę w kabinach prysznicowych. Oczywiście wybór zależy od Was tylko pamiętajcie za nim podejmiemy decyzje upewnijcie się czy produkt spełnia Wasze wszystkie oczekiwania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: znajdziesz w niej m.in. zestawy krzeseł ze stołami jak i same krzesła

Publikacja: środa, 14 listopada 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »