Aranżacja sufitu

Sufit jest przez wielu ludzi niedoceniany zapominamy o nim i pozostawiamy go w dotychczasowym kształcie. A jednak sufit jest dodatkowym elementem dekoracyjnym, który może przybrać najróżniejsze kształty, a nawet kolory.

Sufit podwieszany w salonie. Źródło: wedWoje.pl Sufit podwieszany w salonie. Źródło: wedWoje.pl Zobacz również- Jak wybrać odpowiedni fotel do salonu?

Jeżeli zdecydujemy się na metamorfozę sufitu pamiętajmy, że wnętrze nabierze zupełnie innego wyrazu.

W wielu domach można spotkać wyspy sufitowe o różnych kształtach i kolorach. Przeważnie na tego typu wyspach montuje się oświetlenie ledowe bądź tradycyjne oświetlenie halogenowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pokoju dziennym możemy podkreślić kącik wypoczynkowy a w jadalni stół. Należy jednak pamiętać że takie rozwiązanie sprawdza się raczej w klasycznych wnętrzach.

Sufit podwieszany w salonie.  Źródło: dom.pl Sufit podwieszany w salonie. Źródło: dom.pl Zobacz również- Zestaw Biesiadny Max to komfort i wygoda

Natomiast sufity podwieszane najczęściej wykonuje się w pomieszczeniach wysokich. Jest to lekka konstrukcja która nie obciąża stropu. Dodatkowym atutem oprócz wizualnego jest docieplenie pomieszczenia jak i poprawienie warunków akustycznych pomieszczenia.

Sufit podwieszany w salonie. Źródło: onet.wnętrza Sufit podwieszany w salonie. Źródło: onet.wnętrza Zobacz również: Szkło lacobel co to jest i z czy to się je

Sufitem podwieszanym można osłonić całą powierzchnię i jest to najlepsza metoda na obniżenie wysokości wnętrza. Aranżacja sufitu zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni i kreatywności. Odpowiedni kształt oraz oświetlenie sufitu wpływa na kształt całego pomieszczenia.

Zapraszamy do zapoznania sie z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

Publikacja: wtorek, 20 listopada 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »