Odpowiedni kolor do łazienki

Zanim zaczniemy urządzać łazienkę najpierw powinniśmy sobie ją wyobrazić. Zastanówmy się w jakich kolorach będziemy czuć się najlepiej a w późniejszym etapie zacznijmy realizować nasz plan.

Aranżacja łazienki: Źródło: muratordom.pl Aranżacja łazienki: Źródło: muratordom.pl Zobacz również: Psychologia kolorów

Pamiętajmy, że kolor w znacznym stopniu wpływa na całą kompozycję pomieszczenia. Projektując łazienkę warto odpowiednio dobrać kolor glazury, ścian, szafek, jak i dodatków. Na ostateczny wygląd i kształt łazienki jak i każdego pomieszczenia ogromny wpływ ma dobrze dobrany kolor. Przy odpowiednim dobraniu koloru możemy optycznie korygować proporcje pomieszczenia.

Aranżacja łazienki: Źródło: styl.fm Aranżacja łazienki: Źródło: styl.fm Zobacz również: Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

Nie powinniśmy zapomnieć, że kolor jak zgodnie mówią psycholodzy ma również wpływ na nasze samopoczucie. Tak więc jeżeli wydawało Ci się że dobór koloru jest prosty to niestety muszę Cię zmartwić :-) łazienka to nasze prywatna przestrzeń. Powinniśmy zatem urządzić ją zgodnie z naszymi potrzebami jak i poczuciem estetyki.

Aranżacja łazienki: Źródło: prestiż dom.pl Aranżacja łazienki: Źródło: prestiż dom.pl Zobacz również- Pufa czy podnóżek?

A teraz kilka słów o kolorach panujących w polskich łazienkach:

Czerń: Czernie jak i szarości w łazience często stanowią jedynie dodatek do aranżacji. Jest to jeden z najrzadszych kolorów, jakie można spotkać w polskich łazienkach.
Grafit: inspirowany kamieniem i skałą jest tak samo niedoceniany jak odcienie szarości i czerni. Rzadko spotykany w polskich domach.
Czerwienie: okrzyknięty kolorem dla odważnych w ostatnim czasie jeden z najmodniejszych kolorów. Łączony z białym, szarym a nawet czarnym daje poczucie luksusu

Aranżacja łazienki: Źródło: specjalista.pl Aranżacja łazienki: Źródło: specjalista.pl

Biały: najczęściej spotykany w polskich łazienkach. Jest to kolor ponadczasowy jak i elegancki.
Niebieski: Błękitny, turkusowy, indygo... - dzięki mnogości odcieni niebieskiego każdy może zdecydować, który najlepiej będzie pasował go łazienki. Jest to kolor najpopularniejszy który jest najczęściej wykorzystywany w aranżacji łazienek.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: środa, 21 listopada 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »