Łazienka prosta do sprzątania

Piękna łazienka to przede wszystkim czysta łazienka. W dzisiejszych czasach jesteśmy tak zabiegani, że na sprzątanie nie mamy za wiele czasu. Dziś podpowiem jak urządzić łazienkę, aby szybko i łatwo się w niej sprzątało.

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: hurtowo o budownictwie Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: hurtowo o budownictwie Zobacz również: Łazienka dla kobiet

Łazienka to jedno z niewielu pomieszczeń, z którego korzysta cała rodzina. Naturalnie jest więc że łazienka jest miejscem w którym najczęściej się brudzi. Projektując łazienkę warto pamiętać, żeby urządzić ją nie tylko ładnie, funkcjonalnie ale również tak aby łatwo się ją sprzątało.

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: idealne Wnętrza Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: idealne Wnętrza

Funkcjonalna łazienka powinna być podzielona na strefy kąpielową i sanitarną. Nie powinno zabraknąć tez szafek w których będziemy trzymać chemie jak i kosmetyki. Dzięki wystarczającej ilości szafek będziemy mieć gwarancie że wszystkie rzeczy codziennego użytku znajdą swoje miejsce.

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: wedWoje.pl Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: wedWoje.pl Zobacz również- Salon połączony z sypialnią

W łazience brudzą się najczęściej umywalka, wanna, sedes. Tak więc wybierzmy materiały łatwe w utrzymaniu czystości. Najłatwiejszym materiałem do sprzątania są urządzenia akrylowe. Oprócz oczywistych zalet na akrylu trudniej osadza się kamień i nie gromadzą się bakterie jak i grzyby.

Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: modnydom.pl Czysta i funkcjonalna łazienka. Źródło: modnydom.pl Zobacz również- Aranżacja niewielkiej kuchni

Urządzając łazienkę wybierzmy raczej płytki ceramiczne, które są łatwe do czyszczenia. Jeżeli mamy taką możliwość wybierzmy sprzęty sanitarny podwieszany. Dzięki temu nie będziemy musieli skupiać się na zakamarkach a zyskamy łatwą powierzchnię do sprzątania. Sanitariaty tego typu można już spotykać w wielu domach nie tylko ze względu na prostą formę ale również ze względu na łatwość w utrzymaniu porządku.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: piątek, 23 listopada 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »