Siłownia w domu

Praca i codzienne obowiązki sprawiają że mamy coraz mniej czasu by zadbać o siebie. Jeżeli brakuje Tobie wyłącznie czasu na dojazdy do klubów wystarczy małe przemeblowanie i możesz zacząć trenować w domu. Eksperci zgodnie twierdzą że wykonywanie nawet tych najprostszych ćwiczeń może znacznie wpłynąć na sylwetkę.

Domowa siłownia. Źródło; e-mieszkanie.pl Domowa siłownia. Źródło; e-mieszkanie.pl Zobacz również. Dla każdego coś miłego, czyli jak urządzić pokój gier

Urządzając mini siłownię w domu będziesz w stanie pogodzić pracę, obowiązki domowe i z pewnością znajdziesz czas również dla siebie. Wystarczy żebyś codziennie przez trzydzieści minut sumiennie ćwiczył a Twoje ciało zmieni się nie do poznania. Jednak, aby cieszyć się takim rozwiązaniem należy spełnić parę warunków.

Domowa siłownia. Źródło; gazeta.dom.pl Domowa siłownia. Źródło; gazeta.dom.pl

Najważniejsza jest podłoga: podłoga powinna cechować się dużą odpornością na uderzenia, oprócz tego dobrze gdyby była antypoślizgowa. Oczywiście nie powinna stawiać oporu przy sprzątaniu :) zatem wybierzmy podłogę łatwą w utrzymaniu porządku, odporną i antypoślizgową. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być podłoga korkowa która nie tylko jest elastyczna ale również tłumi dźwięk.

Domowa siłownia. Źródło; fitOpl Domowa siłownia. Źródło; fitOpl Zobacz również: Malowanie ścian farbą tablicową

Jeżeli chodzi o sprzęt to najczęściej spotykanym sprzętem jest rowerek treningowy. Oczywiście atlas wielofunkcyjny tu jednak musimy się liczyć z tym ze zajmie nam dużo miejsca. Decydując się na trening w domu warto także zaopatrzyć się w parę hantli.

Domowa siłownia. Źródło;muratordom.pl Domowa siłownia. Źródło;muratordom.pl

Dla pań najlepszym sprzętem jest orbitrek który działa na całe ciało od nóg po klatkę piersiową. Tak samo jak bieżnia dzięki której spalimy niepotrzebne kalorie rzeźbiąc przy okazji uda i pośladki.

Domowa siłownia. Źródło; polki.pl Domowa siłownia. Źródło; polki.pl Zobacz również: Jak ochronić się przed jesienną szarością

Decydując się na siłownie domową nie możemy zapomnieć o tradycyjnych ćwiczeniach takich jak pompki, brzuszki jak i przysiady. Najważniejsze jest to żebyśmy wykonywali jak najwięcej powtórzeń. Ćwicząc regularnie po jakimś czasie na pewno stracimy na wadze i poprawimy swoja kondycje, a co za tym idzie samopoczucie...

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta znajda w niej Państwo duży wybór krzeseł

Publikacja: poniedziałek, 26 listopada 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »