Ogrzewana podłoga idealna na zimę

Nowoczesny dom zbudowany jest przede wszystkim z lekkich i trwałych materiałów. Jest idealnie dopasowany do potrzeb domowników i właśnie to sprawia, że czujemy się w nim tak dobrze. W nowoczesnym domu znajdziemy nietypowe rozwiązania jak na przykład podgrzewaną podłogę.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: e-łazienki.pl Ogrzewanie podłogowe. Źródło: e-łazienki.pl

W Polsce podłoga podgrzewana jest nadal niedoceniana choć na pewno znalazła już swoich zwolenników. W krajach europejskich ogrzewana podłoga to raczej standard, z którym możemy się spotkać w wielu domach.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: instalacjiebudowlane.pl Ogrzewanie podłogowe. Źródło: instalacjiebudowlane.pl Zobacz również: Podłoga ozdobiona kryształkami swarovskiego

Idealnym rozwiązaniem na ogrzewanie domu jest akumulacyjny system ogrzewania podłogowego. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana jest wstanie utrzymać stałą temperaturę w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zachowane są odpowiedni mikroklimat, nie ma efektu duszności i zapewniona jest stała wilgotność względna.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: chemiabudowlana.info Ogrzewanie podłogowe. Źródło: chemiabudowlana.info

Zastosowanie ogrzewania podłogowego ma duży wpływ na zdrowie szczególnie dla alergików. Przy temperaturze powietrza powyżej 22-24°C wzrasta ryzyko podrażnienia błony śluzowej.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: przepisnadom.pl Ogrzewanie podłogowe. Źródło: przepisnadom.pl Zobacz również: Meble w 3D

Duży wpływ ma również wdychanie kurzu, który może powodować reakcje alergiczne. Pamiętajmy że im wyższa temperatura tym kurz staje się bardziej drażniący. Dlatego ogrzewanie niskotemperaturowe powoduje mniejsze reakcje alergiczne w porównaniu z systemami tradycyjnymi, w których temperatura grzejników osiąga maksymalnie 70-90°C. Cząsteczek kurzu jest mniej i są mniej agresywne.

Ogrzewanie podłogowe. Źródło: przepisnadom.pl Ogrzewanie podłogowe. Źródło: przepisnadom.pl

Najważniejsze aby ogrzewanie spełniało nasze oczekiwania zapewniając komfort cieplny. Zwróćmy również uwagę na koszty wynikające z eksplantacji jak i na sterowanie ogrzewania. Nowoczesne ogrzewanie nie powinno zajmować zbyt dużo miejsca i powinno być jak najbardziej estetyczne.

Zapraszamy do naszego sklepu w naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i gotowe zestawy

Publikacja: wtorek, 27 listopada 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »