Sauna w domu

Dobrym sposobem na rozgrzanie się w zimny dzień jest sauna. Ma również wpływ na zdrowie, hartuje ciało i dodaje urody. Sauna umożliwia nam pozbycie się niepotrzebnych kilogramów jak i wspomaga w oczyszczaniu organizmu. Warto wiec pomyśleć nad zainstalowaniem sauny w domu.

 Sauna. Źródło: DomTrendy.pl Sauna. Źródło: DomTrendy.pl Zobacz również: Wanna w podłodze

Wbrew pozorom zainstalowanie sauny w domu nie jest aż takie trudne. Sauna w zależności od naszych potrzeb może być mała lub duża. Oczywiście lepiej gdyby była na tyle duża żebyśmy mogli swobodnie się w niej położyć i rozluźnić. Idealna sauna to taka w której zmieszczą się trzy osoby. Jeżeli jednak nie mamy aż tak dużego pomieszczenia, wybierzmy saunę mniejsza w której kąpiel zażywa się na siedząco. Najczęściej spotykane wymiary sauny to 200 x 160 cm lub 200 x 200 cm i wysokości minimum 200 cm.

Sauna. Źródło: SCHAFER Sauna. Źródło: SCHAFER

Jeżeli jesteśmy dopiero na etapie projektowania domu a jesteśmy zwolennikami sauny to już na tym etapie powinniśmy uwzględnić dodatkowe pomieszczenie. Pamiętajmy że w pomieszczeniu w którym znajdzie się sauna nie powinno zabraknąć natrysku który umożliwi słodzenie ciała. Sauna powinna być wykonana z materiały odpornego na wysokie temperatury. Tak wiec do wewnętrznego pokrycia ścian najczęściej wykorzystuje się panele drewniane o grubości minimum 12 mm. Gatunki drewna które stosowane są do budowy saun to: świerk skandynawski, osika, cedr lub jodła kanadyjska. Z kolei ławki wykonuje się z drewna, które nie ulega nagrzewaniu się: jest to przeważnie drewno osikowe lub egzotyczne abachi. Zewnętrzne ściany sauny możemy wyłożyć dowolnym materiałem tak aby pasowały do całości. Nie zapomnijmy o odpowiedniej izolacji sauny. Tu wystarczy jeżeli użyjemy wełny szklanej od 45 do 100 mm. Dzięki czemu sauna nagrzeje się dość szybko zużywając przy tym mało energii.

Sauna. Źródło: wOSLDLUL Sauna. Źródło: wOSLDLUL Zobacz również: Deszczownica prysznicowa

Podłoga jak i ścianki sauny powinny być odporne na nagrzewanie się. Dodatkowo powinna być antypoślizgowa i odporna na wodę. Dobrze jeżeli w naszej saunie znajdzie się odpływ wody. Pozwoli od utrzymać saunę w czystości a w przypadku rozlania się wody w szybki sposób pozbędziemy się jej. Odpływ wody powinien znaleźć się szczególnie w saunie parowej.

Jeżeli szukasz trwałych i stylowych mebli zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Sam-Net

Publikacja: czwartek, 29 listopada 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »