Mała choinka

Dla każdego z nas choinka to główny element dekoracyjny w świąteczne dni. Jej najistotniejszy element to przyozdobienie: bombkami, papierowymi ozdobami, piernikami, lampki oraz łańcuchami. To w jaki sposób ustroimy choinkę zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i gustu.

Mała choinka.  Źródło: koloriwnetrza.pl Mała choinka. Źródło: koloriwnetrza.pl Zobacz również: Aranżacja stołu na Boże Narodzenia

Tego samego niestety nie można powiedzieć o... drzewku świątecznym. Tu jesteśmy uzależnieni od naszych możliwości lokalowych. Gdy nie posiadamy dużego pomieszczenia i nie możemy pozwolić sobie na dużą choinkę wybierzmy taką, żeby zmieściła się w pokoju nie utrudniając przy tym swobody poruszania się. Pamiętajmy, że małą choinkę również możemy ustroić i na pewno będzie stanowić piękną świąteczną dekorację.

Aranżacja domu w święta Bożego Narodzenia. Źródło: muratordom.pl Aranżacja domu w święta Bożego Narodzenia. Źródło: muratordom.pl Jak zrobić wieniec

Jeżeli masz małe mieszkanie to dodatkowym elementem dekoracyjnym oprócz choinki może stać się stół przy którym wraz z rodziną zasiądziesz przy świątecznej kolacji. Przy dekoracji stołu pamiętajmy o obrusie który niekoniecznie musi być biały. Jednakże gdy połączymy biel z czerwienią przy minimalnym ustrojeniu stołu uzyskamy pełen elegancji świąteczny stół. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do obejrzenia filmiku pod tytułem” Jak nakryć świąteczny stół?”

Jak nakryć świąteczny stół? Aranżacja stołu wigilijnego. Źródło:  wedwoje.pl Aranżacja stołu wigilijnego. Źródło: wedwoje.pl

W naszym świątecznym wnętrzu nie powinno zabraknąć tradycyjnych stroików, świec oraz szopek. Możesz postawić je zarówno na komodzie jak i kominku. Nie zapomnij o ustrojeniu drzwi wiecem adwentowym. Taki wieniec możesz wykonać samodzielnie wystarczy że do owalnego stelaża poprzypinasz zielone gałązki.Gdy już uporamy się z nadaniem kształtu wieńcowi możemy zacząć go stroić ozdobami świątecznymi. Jeżeli nie mamy na to czasu to w każdej kwiaciarni dostaniemy przed światami wieniec adwentowy.

Wracając do choinki nawet mała i z pozoru niepozorna choinka możne stać się i stanie się ozdoba naszego salonu. Wystarczy że troszkę użyjemy wyobraźni przy strojeniu naszego drzewka świątecznego...

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stoły i krzesła

Publikacja: poniedziałek, 03 grudnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »