Łóżko jako najważniejszy element sypialni

Trudno w to uwierzyć, ale niemal 1/3 życia spędzamy w łóżkach. Taka ilość czasu oznacza całką sporą część naszego życia. Nic zatem dziwnego, że przywiązujemy dużą wagę do tego jakie łóżko wybrać do spania, co robimy w łóżku, jak dużą mamy sypialnię, a także, a może przede wszystkim, z kim dzielimy nasze łóżko :-)

Najważniejsze jest łóżko. Źródło: polki.pl Najważniejsze jest łóżko. Źródło: polki.pl Zobacz również: Fotel Tantra- fantazja formy

Producenci łóżek wprowadzają i oferują wiele nowatorskich, mniej lub bardziej udanych rozwiązań, by poprawić komfort naszego wypoczynku i snu. I tak mamy łóżka wodne, futony (łóżka japońskie, w formie materacy), piankowe z możliwością "pamiętania" ułożenia naszego ciała na nim, materace poduszkowe, łóżka z możliwością ustawienia twardości i wiele innych. Niezależnie od tych rozwiązań, przy wyborze łóżka należy kierować się pewnymi podstawowymi zasadami.

Najważniejsze jest łóżko. Źródło: trendz.pl Najważniejsze jest łóżko. Źródło: trendz.pl

Pierwsza z nich to rozmiar łóżka. Ten parametr zdecydowanie najbardziej zależy od rozmiaru pokoju, do którego wstawimy łóżko. Osobiście, najbardziej podobają się duże obszerne łóżka, które wpasowują się w pokoik. W końcu to łóżko jest najważniejsze w sypialni, prawda?

Najważniejsze jest łóżko. Źródło: dekonatoriatv.pl Najważniejsze jest łóżko. Źródło: dekonatoriatv.pl Zobacz również: Fotel Chamberlain w zestawie z pufą to wygoda połączona z elegancją

Drewniany stelaż z materacem, pomimo swych wszystkich was i nieudogodnień, nadal pozostaje jednym z najlepszych rozwiązań z dostępnych na rynku. Głównym czynnikiem w doborze materaca jest jego elastyczność, twardość, giętkość. Jednak dobór optymalnego rozwiązania, zależy już od indywidualnych upodobań. To tak jak z herbatą, jedni słodzą dwie łyżeczki, inni wcale.

Najważniejsze jest łóżko. Źródło: domowladni.pl Najważniejsze jest łóżko. Źródło: domowladni.pl

Podczas zakupów, spokojnie i długo przebierajcie w ofertach. Opierajcie się pokusom, by kupić od razu i mieć problem z głowy. Pamiętajcie, że łóżko i materac to zakup na długie lata, nie na chwilę

Jeżeli szukasz trwałych i nietuzinkowych mebli to doskonale trafiłeś . W naszej ofercie znajdziesz meble które staną się ozdoba Twojego domu...

Publikacja: wtorek, 04 grudnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »