Zestawy mebli

Czym jest zestaw mebli?

Zestaw mebli to połączenie wyrobów o różnych funkcjach, ale o podobnym przeznaczeniu. Meble takie najczęściej mają podobną estetykę wykonania, choć nie zawsze. Powstają jako projekt, którego celem jest stworzenie mebli do określonego typu pomieszczenia i jego przeznaczenia. W ten sposób powstają zestawy mebli do jadalni, sypialni, pokoju gościnnego i innych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Poszczególne elementy zestawów mają wspólną cechę: można je łączyć według zasad logicznego podziału: wg rodzaju materiału, gatunku drewna, rodzaju wykończenia powierzchni, miejsca użytkowania mebli, okresu historycznego, w jakim powstały meble lub do którego meble swoją stylistykę nawiązują.

Kupując meble w zestawie oszczędzamy czas i pieniądze. Źródło: olx Kupując meble w zestawie oszczędzamy czas i pieniądze. Źródło: olx

Komplet wypoczynkowy

Może powstać z połączenia dwóch, trzech foteli lub dwóch sof i temu podobnych mebli. Zestaw wypoczynkowy może równie dobrze powstać z połączenia pufy, sofy i fotela. Tutaj różnorodność ograniczona właściwie tylko jest naszą wyobraźnią.
Zobacz zestawy wypoczynkowe w ofercie salonu

Komplet do jadalni

Najczęściej składa się ze stołu i krzeseł. Zarówno stoły jak i krzesła do kuchni są specjalnie do siebie dobierane pod względem kolorystycznym, estetycznym, wizualnym, jak i funkcjonalnym.

Zestawy do salonu to od zawsze najbardziej prestiżowa kompilacja spośród kompletów mebli. Zestaw musi harmonijnie wpisywać się w wystrój, a jednocześnie subtelnie go uzupełniać indywidualnym charakterem. Zestawy do salonu to najczęściej połączenie stołów z krzesłami.
Zobacz zestawy mebli i krzeseł w ofercie salonu

Czy warto kupować zestawy mebli?


Naszym zdaniem warto. Kupując zestaw nie musisz się martwić o dobór krzeseł do stołu - robimy to za Ciebie oferując gotowe zestawy.

Zobacz również: Jakie meble do salonu. Wybieramy zestawy wypoczynkowe

Publikacja: czwartek, 19 maja 2011r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »