Bezpieczna łazienka

Bezpieczeństwo dzieci to dla każdego rodzica priorytet. Każde pomieszczenie w domu jest oceniane przez pryzmat bezpieczeństwa dla naszego bobaska. Szczególnie w chwili, gdy nasz maluszek zaczyna chodzić i poznawać świat dookoła siebie.

Łazienka przystosowana do dziecka. Źródłom: cztery konty Łazienka przystosowana do dziecka. Źródłom: cztery konty Zobacz również: Pokój dla młodego ucznia

Dość często pomijana jest łazienka, która uznawana jest za pomieszczenie już dla "starszych", a jest to przecież również ważne pomieszczenie, w którym należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Szczególnie w chwili gdy dziecko zacznie wykonywać proste czynności związane z higieną.

Bezpieczna łazienka dla dziecka. Źródłom: urządzamy.pl Bezpieczna łazienka dla dziecka. Źródłom: urządzamy.pl

Łazienka szybko stanie się miejscem przyjaznym dla dziecka, gdy wyposażymy ją w kilka udogodnień. W tym celu należy udać się do sklepu z sanitariami, czasem wystarczy nawet osiedlowa drogeria.

Łazienka przyjazna dla dziecka. Źródłom: modny.dm.pl Łazienka przyjazna dla dziecka. Źródłom: modny.dm.pl Zobacz również: Wnętrze dopasowane do niemowlaka

Takim urządzeniem są na przykład schodki lub podesty ustawione przy wannie i umywalce pozwolą malcowi swobodnie korzystać z tych urządzeń, zaś specjalna nakładka na deskę klozetową ułatwi mu samodzielne korzystanie z toalety. Chyba że mamy taką możliwość to dopasujmy do dziecka urządzenia sanitarne. To w znacznej mierze ułatwi mu wykonywanie prostych czynności jak na przykład umycie rąk.

Zobacz również. Łazienka prosta do sprzątania

Ważne żebyśmy zabezpieczyli podłogę matami antypoślizgowymi. Dzięki temu maluszek uniknie bolesnych upadków. Dobrze, żeby znalazły się zarówno na podłodze jak i w wannie.

Łazienka dla dziecka. Funkydiva.pl Łazienka dla dziecka. Funkydiva.pl Zobacz również: Łazienka dostosowana dla osób niepełnosprawnych

Łazienka to miejsce w której przeważnie przechowujemy kosmetyki jak i środki chemiczne. Powinniśmy je albo przenieść w miejsce gdzie nasz maluszek ich nie dosięgnie albo zabezpieczyć szafkę. Solidne zamknięcia mogą okazać się skuteczną bronią przed ciekawym dzieckiem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta znajda w niej Państwo duży wybór krzeseł

Publikacja: poniedziałek, 10 grudnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »