Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. Wannę wpuszczoną w podłogę możemy mieć zarówno na parterze jak i na piętrze. Wystarczy, aby pomieszczenie było na tyle duże, żebyśmy mogli się w nim swobodnie poruszać, a nasza wanna pięknie się w nim prezentowała.
Wanna wbudowana w podłogę. Źródło: e-łazienki.pl
Zobacz również: Płytki kamienne kontra płytki ceramiczne
Wanny wpuszczonej w podłogę raczej nie używa do codziennej kąpieli. Taka wanna ma zapewnić nam relaks. Żeby wanna była jeszcze bardziej komfortowa możemy kupić model wyposażony w hydromasaż, zagłówki, a nawet z odtwarzaczem muzycznym czy telewizyjnym.
Wanna w podłodze. Źródło: z Szywka.pl
Jednak, aby cieszyć się tym komfortem musimy spełnić kilka warunków.
Na samym początku określmy zagłębienie czyli odległość od górnej krawędzi do podstawy, na której będzie się ona opierać. Następnie weźmy pod uwagę gdzie będzie znajdować się syfon, podpory montażowe, elementy dysz wodnych i powietrznych. Zależnie od wielkości i typu wanny głębokość jej osadzenia waha się zwykle od 60 do 80 cm.
Zobacz również- Kolorowe fugi
1- Jeżeli mamy to szczęście i mieszkamy na parterze a do tego dom nie jest podpiwniczony możemy z powodzeniem umieścić wannę. Wystarczy pod nią uformować w podłożu wybetonowana nieckę
2- Znacznie trudniej umieścić wannę w stropie. Wtedy konieczne będzie przystosowanie jego konstrukcji do wielkości otworu przeznaczonego na wannę. Poza tym należy zaprojektować odpowiednią konstrukcję wsporczą, na której będzie można ją osadzić.
Wanna wbudowana w podłodze. Źródło: domTrendy.pl
Zanim zdecydujemy się na wannę tego rodzaju, przemyślmy jej plusy i minusy.
Plusy: Wanna jest luksusowa, korzystanie z niej to czysta przyjemność.
Minusy: Czyszczenie wanny może okazać się kłopotliwe. Żeby bezpiecznie wchodzić i wychodzić z wanny często pomocne a wręcz konieczne są poręcze.
Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stoły i krzesła