Wanna w podłodze

Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. Wannę wpuszczoną w podłogę możemy mieć zarówno na parterze jak i na piętrze. Wystarczy, aby pomieszczenie było na tyle duże, żebyśmy mogli się w nim swobodnie poruszać, a nasza wanna pięknie się w nim prezentowała.

Wanna wbudowana w podłogę. Źródło: e-łazienki.pl Wanna wbudowana w podłogę. Źródło: e-łazienki.pl Zobacz również: Płytki kamienne kontra płytki ceramiczne

Wanny wpuszczonej w podłogę raczej nie używa do codziennej kąpieli. Taka wanna ma zapewnić nam relaks. Żeby wanna była jeszcze bardziej komfortowa możemy kupić model wyposażony w hydromasaż, zagłówki, a nawet z odtwarzaczem muzycznym czy telewizyjnym.

Wanna w podłodze. Źródło: z Szywka.pl Wanna w podłodze. Źródło: z Szywka.pl

Jednak, aby cieszyć się tym komfortem musimy spełnić kilka warunków.

Na samym początku określmy zagłębienie czyli odległość od górnej krawędzi do podstawy, na której będzie się ona opierać. Następnie weźmy pod uwagę gdzie będzie znajdować się syfon, podpory montażowe, elementy dysz wodnych i powietrznych. Zależnie od wielkości i typu wanny głębokość jej osadzenia waha się zwykle od 60 do 80 cm.

Zobacz również- Kolorowe fugi

1- Jeżeli mamy to szczęście i mieszkamy na parterze a do tego dom nie jest podpiwniczony możemy z powodzeniem umieścić wannę. Wystarczy pod nią uformować w podłożu wybetonowana nieckę

2- Znacznie trudniej umieścić wannę w stropie. Wtedy konieczne będzie przystosowanie jego konstrukcji do wielkości otworu przeznaczonego na wannę. Poza tym należy zaprojektować odpowiednią konstrukcję wsporczą, na której będzie można ją osadzić.

Wanna wbudowana w podłodze. Źródło: domTrendy.pl Wanna wbudowana w podłodze. Źródło: domTrendy.pl

Zanim zdecydujemy się na wannę tego rodzaju, przemyślmy jej plusy i minusy.

Plusy: Wanna jest luksusowa, korzystanie z niej to czysta przyjemność.
Minusy: Czyszczenie wanny może okazać się kłopotliwe. Żeby bezpiecznie wchodzić i wychodzić z wanny często pomocne a wręcz konieczne są poręcze.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą stoły i krzesła

Publikacja: czwartek, 13 grudnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »