Lake Flato Architectcs

Firma Lake Flato Architectcs pochodzi z San Antonio. Projektanci tej nowoczesnej firmy koncentrują się na gospodarce zarówno przestrzeni publicznych, jak i komercyjnych oraz mieszkalnych.

Dom w drewnie. Źródło: 2modernblog Dom w drewnie. Źródło: 2modernblog Zobacz również: Dom w killka chwil

Pokażemy Wam jeden z ich ostatnich projektów: dom Leed Platinum położony w Leon Springs, w Teksasie, blisko San Antonio. Rezydencja licząca blisko 600 metrów kwadratowych należy do nowoczesnej pary, którzy pracują na wysoko wyspecjalizowanych stanowiskach. Mieli oni prostą i konkretną potrzebę: zaprojektować dom, który będzie trwały, który będzie miał możliwość spędzania czasu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Ważne było również aby dom był wykonany w nowoczesnej, energooszczędnej stylistyce, z możliwością magazynowania wody deszczowej, ale jednocześnie, aby nie zabrakło w domu miejsca dla gości.

Dom w drewnie. Źródło: 2modernblog Dom w drewnie. Źródło: 2modernblog Zobacz również- Meble w 3D

Efekt jest przeuroczy. W projekcie umiejętnie wymieszano różne gatunki drewna i kolorów tworząc ciepłą energetyzującą paletę kolorów. Taka kolorystyka i materiały bardzo dobrze wpływają na samopoczucie. W tym projekcie jednak, nie tylko kolory i użyte materiały mają duże znaczenie, ale także sposób, w jaki zaplanowano przestrzeń. Dom został tak zaprojektowany, by można było cieszyć się poranną kawą czy posiłkami zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Dom w drewnie. Źródło: 2modernblog Dom w drewnie. Źródło: 2modernblog

Dach domu jest tak pochylony, by ułatwiał zbieranie wody deszczowej. Dom jest naprawdę genialnie pomyślany i żałuję, że nie mogę go osobiście odwiedzić!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą krzeseł w Sam-Net

Publikacja: piątek, 21 grudnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »