Pokój dzienny

Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. Przedstawię Wam kilka podstawowych porad co do dekorowania wnętrz takiego pomieszczenia.

Jak urządzić salon. Źródło: firma remontowa ARBART Jak urządzić salon. Źródło: firma remontowa ARBART Zobacz również: Fotel do salonu to również element dekoracyjny

Zacznij od ustalenia centralnego punktu pomieszczenia. Może to być kominek, duże okna, telewizor, itp. Następnie wokół tego punktu zacznij organizować meble i wystrój.
Dobrym zwyczajem jest tak ustawiać meble (typu sofa, fotele) by umożliwiać i ułatwiać swobodną rozmowę. Jeśli Twój pokój jest duży, takich punktów możesz stworzyć więcej.
Umożliwiaj swobodne przemieszczanie się pomiędzy pokojami. Zorganizuj kanał komunikacyjny, tak, by z jednej strony nie przeszkadzał osobom siedzącym w pokoju, z drugiej, by umożliwiał sprawne przemieszczanie się.
Ustawiaj meble tak, by nie opierały się o ścianę

Jak urządzić salon. Źródło: indygoArte Jak urządzić salon. Źródło: indygoArte

Teraz kilka słów o samych meblach do pokoju dziennego:

Sofa i krzesła : tutaj najważniejszą rzeczą jest to , by przed zakupem mebli, porządnie wymierzyć przestrzeń jaką dysponujemy. Projektując pokój pamiętaj, by zostawić miejsce na kanał komunikacyjny

Jak urządzić salon. Źródło: modny.dom.pl Jak urządzić salon. Źródło: modny.dom.pl Zobacz również- Małe stoliki czyli stolik kawowy

Dywan: najczęstszym błędem jest ustawianie zbyt małych dywanów. Pamiętaj, że wszystkie meble powinny być w stanie wygodnie osiąść na dywanie. Jeśli przestrzeń nie pozwala na to, upewnij się, że przynajmniej przednie nogi wszelkich dużych elementów tapicerowanych są na dywanie

Stoliki do kawy – tutaj istotne jest by odpowiadały one wysokością fotelom lub krzesłom. Warto dopasować wysokość, żeby nie obniżać komfortu. Długość stołu powinny być mniej więcej połowa do dwóch trzecich długości kanapy.

Jak urządzić salon. Źródło: dom.pl Jak urządzić salon. Źródło: dom.pl Zobacz również- Gabinet w domu

Stół – tutaj dużo zależy od ilości miejsca , jaką dysponujemy. Planując wstawić stół na np. 6 osób, pamiętaj, by wokół każdego miejsca była wystarczająca ilość przestrzeni do swobodnego przemieszczania się.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: piątek, 21 grudnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »