Jadalnia

Jadalnia to pomieszczenie bądź miejsce które łączy ze sobą kuchnię z salonem. Meble do jadalni powinny być zatem tak dobrane żeby nie odbiegały stylem od reszty pomieszczeń. Najczęściej staramy się ją tak urządzić żeby była elegancka i przyjemna dla oka.

Dobierając stół do jadalni zwróćmy uwagę na jego wykonanie. Źródło: e-mieszkanie.pl Dobierając stół do jadalni zwróćmy uwagę na jego wykonanie. Źródło: e-mieszkanie.pl

Jadalnia dla wielu z nas jest sercem domu. To przecież w jadalni delektujemy się wspólnymi posiłkami jak i organizujemy niedzielne obiady. Powinna zatem być urządzona zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Zestaw stół i krzesła Z13. Źródło:Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z13. Źródło:Sam-Net Zobacz również: Stół okrągły jako symbol równości i braterstwa

Aby jadalnia była funkcjonalna powinna posiadać dość duży stół przy którym zmieści się co najmniej sześć krzeseł, przy którym domownicy jak i goście swobodnie zasiądą. Większość stołów posiada możliwość rozłożenia co jeszcze bardziej wypływa na nasz komfort. Szeroka gama kolorów jak i kształtów sprawia że wybór odpowiedniego stołu staje się łatwiejszy jak i przyjemniejszy.

Urządźmy jadalnie zgodnie z naszym poczuciem estetyki: Źródło: pin house Urządźmy jadalnie zgodnie z naszym poczuciem estetyki: Źródło: pin house

Oczywiście stół nie może funkcjonować bez krzeseł. Tu również producenci stawiają na modną linie nie zapominając o wygodzie. Jeżeli dobierzemy odpowiedni wzór jak i kolorystykę to jesteśmy w stanie stworzyć ciekawą aranżację.

Zestaw stół i krzesła Z104. Źródło:Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z104. Źródło:Sam-Net

Pamiętajmy o zachowaniu wolnego miejsca pomiędzy krzesłami. Rozmieszczając krzesła ustawmy je tak aby zachować troszkę wolnego miejsca pomiędzy krzesłami , tak aby biesiadnicy mogli swobodnie się poruszać.

Zobacz również- Pufa Chester jako element aranżacyjny w salonie

Jeżeli chcemy aby nasz stół stał się jeszcze bardziej atrakcyjny zainstalujmy nad nim odpowiednie oświetlenie, które wprowadzi charakterystyczny klimat do naszej jadalni. Podkreślając atuty stołu jak i posiłków znajdujących się na nim.

Zapraszamy do naszego sklepu w naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i gotowe zestawy

Publikacja: czwartek, 27 grudnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »