1. Łazienka dla kobiet • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14 (bezpł.)

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Raty zero procent z BNP Paribas Bank Polska S.A.

28

12.2012

Łazienka dla kobiet

Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? Oprócz oczywistych sprzętów czy łazienka dla kobiet powinna być wyposażona w dodatkowe urządzenia? Sprawdźmy.

Łazienka dostosowana do potrzeb kobiet. Źródło: urządzamy.pl

Łazienka dostosowana do potrzeb kobiet. Źródło: urządzamy.pl

Dla niektórych taka łazienka powinna być wyposażona w dodatkowe szafki, żeby nie zabrakło miejsca na liczne akcesoria służące kobietom na co dzień. Dodatkowe półki sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. Można je montować wzdłuż lub jedną po drugiej. Najważniejsze aby zapewnić wystarczająca ilość półek na kosmetyki i przedmioty codziennego użytku.

Kolejnym pomysłem na przechowanie przyborów jest dość duża umywalka. Na niej możemy postawić mydło bądź kubeczek ze szczoteczkami do zębów ułatwi nam to podstawowe czynności związane z higieną osobista. Dół umywalki możemy zabudować i dzięki temu zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie niezbędnych rzeczy.

Zanim zaczniesz urządzać łazienkę zaplanuj dokładnie każdy element. Źródło: po szkole.pl

Zanim zaczniesz urządzać łazienkę zaplanuj dokładnie każdy element. Źródło: po szkole.pl

Według specjalistów w kobiecej łazience nie powinno zabraknąć bidetu, jednak on wymaga dodatkowego miejsca. Jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić proponujemy myjącą deskę sedesową, łączy ze sobą funkcję sedesu i bidetu. Deska sedesową montuje się na sedesie a oba urządzenia podłącza się do wody, kanalizacji i prądu. Dzięki temu zyskamy całkiem ciekawe rozwiązanie oszczędzając sporo miejsca. Chciałam jeszcze nadmienić że deski z funkcją bidetu posiadają aż siedmio stopniową regulację strumienia wody i oczywiście temperatury.

Łazienka dla kobiet nie może istnieć oczywiście bez lustra. Jeżeli mamy wystarczająco dużą łazienkę możemy postawić w niej toaletkę. Jeżeli jednak nie możemy sobie na to pozwolić zainstalujmy lustro nad umywalką. Oczywiście w takim wypadku lustro powinno być bardzo dobrze oświetlone. Najlepiej aby oświetlenie znajdowało się po obu stronach lustra nad jego rantem. Dzięki temu światło nie będzie nas oślepiać a dobrze podświetlać twarz.

Łazienka przystosowana dla kobiet powinna mieć odpowiednią kolorystykę i starannie dobrane dodatki. Tak aby każdy szczegół łazienki pasował do siebie idealnie i świadczył o tym że tu rządzą kobiety :)

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »
Bezpieczna łazienka
Bezpieczeństwo dzieci to dla każdego rodzica priorytet. Każde pomieszczenie w domu jest oceniane przez pryzmat bezpieczeństwa dla naszego bobaska. czytaj więcej »