Łazienka dla kobiet

Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? Oprócz oczywistych sprzętów czy łazienka dla kobiet powinna być wyposażona w dodatkowe urządzenia? Sprawdźmy.

Łazienka dostosowana do potrzeb kobiet. Źródło: urządzamy.pl Łazienka dostosowana do potrzeb kobiet. Źródło: urządzamy.pl

Dla niektórych taka łazienka powinna być wyposażona w dodatkowe szafki, żeby nie zabrakło miejsca na liczne akcesoria służące kobietom na co dzień. Dodatkowe półki sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. Można je montować wzdłuż lub jedną po drugiej. Najważniejsze aby zapewnić wystarczająca ilość półek na kosmetyki i przedmioty codziennego użytku.

Zobacz również: Mała łazienka

Kolejnym pomysłem na przechowanie przyborów jest dość duża umywalka. Na niej możemy postawić mydło bądź kubeczek ze szczoteczkami do zębów ułatwi nam to podstawowe czynności związane z higieną osobista. Dół umywalki możemy zabudować i dzięki temu zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie niezbędnych rzeczy.

Zanim zaczniesz urządzać łazienkę zaplanuj dokładnie każdy element. Źródło: po szkole.pl Zanim zaczniesz urządzać łazienkę zaplanuj dokładnie każdy element. Źródło: po szkole.pl

Według specjalistów w kobiecej łazience nie powinno zabraknąć bidetu, jednak on wymaga dodatkowego miejsca. Jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić proponujemy myjącą deskę sedesową, łączy ze sobą funkcję sedesu i bidetu. Deska sedesową montuje się na sedesie a oba urządzenia podłącza się do wody, kanalizacji i prądu. Dzięki temu zyskamy całkiem ciekawe rozwiązanie oszczędzając sporo miejsca. Chciałam jeszcze nadmienić że deski z funkcją bidetu posiadają aż siedmio stopniową regulację strumienia wody i oczywiście temperatury.

Zobacz również: Łazienka w stylu retro

Łazienka dla kobiet nie może istnieć oczywiście bez lustra. Jeżeli mamy wystarczająco dużą łazienkę możemy postawić w niej toaletkę. Jeżeli jednak nie możemy sobie na to pozwolić zainstalujmy lustro nad umywalką. Oczywiście w takim wypadku lustro powinno być bardzo dobrze oświetlone. Najlepiej aby oświetlenie znajdowało się po obu stronach lustra nad jego rantem. Dzięki temu światło nie będzie nas oślepiać a dobrze podświetlać twarz.

Łazienka przystosowana dla kobiet powinna mieć odpowiednią kolorystykę i starannie dobrane dodatki. Tak aby każdy szczegół łazienki pasował do siebie idealnie i świadczył o tym że tu rządzą kobiety :)

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

Publikacja: piątek, 28 grudnia 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »