1. Łazienka dla kobiet • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

28

12.2012

Łazienka dla kobiet

Zastanówmy się czy łazienka specjalnie przystosowana dla kobiet powinna być jakaś szczególna? Oprócz oczywistych sprzętów czy łazienka dla kobiet powinna być wyposażona w dodatkowe urządzenia? Sprawdźmy.

Łazienka dostosowana do potrzeb kobiet. Źródło: urządzamy.pl

Łazienka dostosowana do potrzeb kobiet. Źródło: urządzamy.pl

Dla niektórych taka łazienka powinna być wyposażona w dodatkowe szafki, żeby nie zabrakło miejsca na liczne akcesoria służące kobietom na co dzień. Dodatkowe półki sprawdzą się zarówno w małych jak i dużych pomieszczeniach. Można je montować wzdłuż lub jedną po drugiej. Najważniejsze aby zapewnić wystarczająca ilość półek na kosmetyki i przedmioty codziennego użytku.

Kolejnym pomysłem na przechowanie przyborów jest dość duża umywalka. Na niej możemy postawić mydło bądź kubeczek ze szczoteczkami do zębów ułatwi nam to podstawowe czynności związane z higieną osobista. Dół umywalki możemy zabudować i dzięki temu zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie niezbędnych rzeczy.

Zanim zaczniesz urządzać łazienkę zaplanuj dokładnie każdy element. Źródło: po szkole.pl

Zanim zaczniesz urządzać łazienkę zaplanuj dokładnie każdy element. Źródło: po szkole.pl

Według specjalistów w kobiecej łazience nie powinno zabraknąć bidetu, jednak on wymaga dodatkowego miejsca. Jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić proponujemy myjącą deskę sedesową, łączy ze sobą funkcję sedesu i bidetu. Deska sedesową montuje się na sedesie a oba urządzenia podłącza się do wody, kanalizacji i prądu. Dzięki temu zyskamy całkiem ciekawe rozwiązanie oszczędzając sporo miejsca. Chciałam jeszcze nadmienić że deski z funkcją bidetu posiadają aż siedmio stopniową regulację strumienia wody i oczywiście temperatury.

Łazienka dla kobiet nie może istnieć oczywiście bez lustra. Jeżeli mamy wystarczająco dużą łazienkę możemy postawić w niej toaletkę. Jeżeli jednak nie możemy sobie na to pozwolić zainstalujmy lustro nad umywalką. Oczywiście w takim wypadku lustro powinno być bardzo dobrze oświetlone. Najlepiej aby oświetlenie znajdowało się po obu stronach lustra nad jego rantem. Dzięki temu światło nie będzie nas oślepiać a dobrze podświetlać twarz.

Łazienka przystosowana dla kobiet powinna mieć odpowiednią kolorystykę i starannie dobrane dodatki. Tak aby każdy szczegół łazienki pasował do siebie idealnie i świadczył o tym że tu rządzą kobiety :)

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Styl Prowansalski w łazience
Styl prowansalski znany jest już od lat. Styl pochodzi z regionów Francji i natchniony jest otaczającą przyrodą, lazurowym wybrzeżem czy polami lawendowymi. Aranżując pomieszczenia w stylu prowansalskim skupmy się na delikatnych odcieniach żółci, czytaj więcej »
Oświetlenie w łazience – podstawy
Oświetlenie w łazience ma duże znaczenie ze względu na rodzaj czynności, jakie w łazience wykonujemy: np. golenie, makijaż. Zobacz jak prawidłowo oświetlić łazienkę. czytaj więcej »
Wanna w podłodze
Wanna w podłodze wymaga dość dużo miejsca dlatego najlepiej już na pierwszym etapie budowy domu zamieścić ją w planach. czytaj więcej »
Bezpieczna łazienka
Bezpieczeństwo dzieci to dla każdego rodzica priorytet. Każde pomieszczenie w domu jest oceniane przez pryzmat bezpieczeństwa dla naszego bobaska. czytaj więcej »