1. Jak pielęgnować meble ze skóry? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

04

01.2013

Jak pielęgnować meble ze skóry?

Decydując się na zakup mebli skórzanych powinniśmy wiedzieć jak je czyścic tak aby zachowały przez lata swój urok. Meble skórzane są ponadczasowe, eleganckie miłe w dotyku. Zastanówmy się co zrobić aby zachować ich piękny wygląd przez długie lata. Jakich środków używać a jakich zdecydowanie unikać.

 Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: Polki.pl dom

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: Polki.pl dom

Meble tapicerowane, obite naturalną skórą wymagają regularnej pielęgnacji, środkami które nie zawierają rozpuszczalników. A wszystko po to aby zachować ich naturalne piękno.

Meble skórzane należy regularnie czyścić. Źródło:galerkiwnetrz.pl

Meble skórzane należy regularnie czyścić. Źródło:galerkiwnetrz.pl

Krok po kroku:

Do czyszczenia tapicerki skórzanej nie wolno używać wilgotnej szmatki. Na szczęście na rynku dostępne są środki które zadbają o nasze meble. Takie komplety składają się zazwyczaj z preparatu czyszczącego oraz kremu ochronnego. Możemy zakupić je prawie wszędzie od sklepów meblarskich po markety.

Najlepsze środki to te które nie zawierają rozpuszczalnika. Nie żałuj na nich pieniędzy bo to właśnie one sprawią że meble będą służyć przez długi lata nie tracąc na atrakcyjności. Pamiętaj że pielęgnacja mebli skórzanych wymaga systematyczności. Jeżeli będziesz używać ich regularnie możesz mieć pewność że skutecznie ochronisz meble przed szkodliwym działaniem kurzu, brudu i tłuszczu.

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: trendzona

Pielęgnacja mebli skórzanych. Źródło: trendzona

Po oczyszczeniu mebla preparatem do tego przeznaczonym nanieśmy na całą powierzchnię krem. Dzięki niemu skóra stanie się bardziej miękka a i bród nie będzie tak przylegał. Meble które są obite kolorową skóra też wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W sklepach są także specjalne zestawy przeznaczone do pielęgnacji skór kolorowych. Jeżeli twoja kolorowa tapicerka przebarwi się użyj kremu samo maskującego. Czynność ta odnowi jak i zamaskuje przebarwione miejsce.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi
Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody. czytaj więcej »
Krzesła dębowe
Meble dębowe potrafią zauroczyć nawet najbardziej wygórowane gusta. Meble dębowe przy należytej pielęgnacji potrafią nam się odwdzięczyć swoją wytrwałością. czytaj więcej »
Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują
Czy możesz powiedzieć że wiesz już wszystko o pielęgnacji mebli drewnianych? Jeżeli tak to możesz sobie odpuścić dalsze czytanie tego artykułu. Jednak jeżeli masz wątpliwości poświeć pięć minut i dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji mebli drewnianych. czytaj więcej »