Jak ustroić dom na Walentynki?

Rok w rok wszyscy zakochani mają swoje święto, które przypada na 14 lutego. W tym dniu większość par stara się, aby ten dzień stał się wyjątkowy.

 Ozdoby na walentynki. Źródło: lastingmemories.typepad.com Ozdoby na walentynki. Źródło: lastingmemories.typepad.com

Do Walentynek coraz bliżej, jeżeli w tym dniu planujesz zostać w domu, to postaraj się aby nabrał on odpowiedniego charakteru. Za pomocą drobiazgów możesz wyczarować niecodzienny nastrój. Dzięki temu sprawisz, że ten dzień stanie się wyjątkowy a ukochana osoba na pewno doceni Twój trud.

Walentynkowe serce. Źródło: lastingmemories.typepad.com Walentynkowe serce. Źródło: lastingmemories.typepad.com

Aby dom nabrał charakteru walentynkowego warto użyć dekoracyjnych tekstyliów. Wykorzystaj do tego narzuty, poduszki w kolorze czerwonym a najlepiej w kształcie serca. Przydatne są również świece, lampiony, balony (również w kształcie serca).

Jeżeli masz czas, zaskocz ukochaną osobę ozdobami, które wykonasz własnoręcznie.

Zobacz również. Skąd się wzięło święto zakochanych? Jak zrobić walentynkowe serce. Źródło: lastingmemories.typepad.com Jak zrobić walentynkowe serce. Źródło: lastingmemories.typepad.com

Walentynkowe serce: Do wykonania serca będzie nam potrzebny styropian i filc oczywiście w kolorze czerwonym.

- ze styropianu wytnij serce
- od niewielkiego kubeczka odrysuj na filcu kółka im większe ma być serce tym więcej kółek potrzebujemy. Po obrysowaniu kółek wytnijmy je starannie.
- następnie złóż kółko na pół i jeszcze raz na pół. Środek materiału przebij szpilką i przymocuj na styropianowym sercu (szpilkę po prostu wbij całą w styropianowe serce).
- powtarzaj tą czynność do momentu wypełnienia styropianu. Ozdabianie serca zacznij wokół, a potem wypełniaj środek. Gdy serce będzie już całe wypełnione przymocuj do niego wstążkę.

Żeby stworzyć klimat walentynkowy wystarczy kilka ozdób. Źródło:lastingmemories.typepad.com Żeby stworzyć klimat walentynkowy wystarczy kilka ozdób. Źródło:lastingmemories.typepad.com

Kilka papierowych serduszek: potrzebny nam będzie brystol w kolorze czerwonym, sznurek bądź wstążka. Przystępujemy do dzieła:

- na samym początku z kartki technicznej odrysuj serce, dzięki temu każde nasze serduszko będzie identyczne.
- za pomocą wcześniej przygotowanego szablonu odrysuj serca na brystolu, po czym je wytnij.
- w każdym papierowym sercu zrób mniej więcej na środku dziurkę. Po czym przełóż tasiemkę przez dziurkę. Tak przygotowane serca możemy wieszać dowolnie.

Serce na dzień zakochanych. Źródło:lastingmemories.typepad.com Serce na dzień zakochanych. Źródło:lastingmemories.typepad.com

Jeżeli nie masz czasu na robienie ozdób walentynkowych, a chcesz zaskoczyć swoja druga połowę tak przystrojonym wnętrzem nie zniechęcaj się. W każdym sklepie z asortymentem okolicznościowym znajdziesz mnóstwo ozdób walentynkowych.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

Publikacja: poniedziałek, 07 stycznia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »