1. Sypialnia z łóżkiem wodnym • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

10

01.2013

Sypialnia z łóżkiem wodnym

Łóżko wodne nadal jest uważane za towar luksusowy, ze względu na wysokie ceny. Chociaż w ostatnim czasie troszkę staniały nadal niewielu na nie stać. Namiastką takiego łóżka jest materac wodny jest on nieco tańszy od samego łóżka wodnego.

Materac wodny.Źródło: materassi

Materac wodny.Źródło: materassi

Zaletą materaca wodnego jest to, że idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu sen, odpoczynek i relaks stają się jeszcze bardziej przyjemne. Zdaniem ekspertów sen na materacu wodnym wpływa na nas korzystnie dzięki dopasowaniu się do ciała. Jednak ta teoria ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Dodatkowym atutem materaca wodnego jest możliwość regulacji twardości jak i zróżnicowanie intensywności falowania.

Łóżko wodne jest polecane dla alergików, ponieważ wodne środowisko utrudnia rozwój roztoczy. Łóżka tego typu uważane są za antyalergiczne. Wodny materac nie odkształca się dzięki czemu cały czas możemy się cieszyć urokami materaca.

Kolejnym atutem materaca wodnego jest funkcja nagrzewania. Nie musimy zatem wchodzić do zimnego łózka, zanim jedna zdecydujemy się na materac wodny musimy przeanalizować wszystkie jego wady i zalety.

Materac wodny. e-mieszkanie.pl

Materac wodny. e-mieszkanie.pl

Zdaniem niektórych ekspertów łóżko wodne może źle wpływać na nasze zdrowie szczególnie jeżeli mamy problem z kręgosłupem. Jeżeli borykamy się z problemem dyskopatii czy ze stanami zwyrodnienia kręgosłupa łóżko wodne może nam zaszkodzić ze względu na zbytnią miękkość.

Zanim wybierzemy się do sklepu po łóżko wodne lub materac wodny dowiedzmy się na co powinniśmy zwrócić uwagę. Nie chcielibyśmy aby 300 litrów wody zalało nam całą sypialnię

Decydując się na sam materac pamiętajmy, że powinien być umieszczany w tak zwanej wannie. Taką wannę najczęściej wykonuje się z wytrzymałego sztucznego materiału, który chroni materac przed przebiciem od spodu i boku. Zwróćmy uwagę czy łóżko posiada certyfikat Eco-Tex 100, certyfikat ten gwarantuje, że nie zawiera szkodliwych dla zdrowia ftalanów. Istotną dla użytkownika informacją jest gwarancja, która obejmuje elementy ogrzewające wodę jak i materiał z którego materac został wykonany.

Zalety materaca wodnego.Źródło: materassi

Zalety materaca wodnego.Źródło: materassi

Łóżko wodne niczym nie odbiega od tradycjonalnego zatem nie musimy się martwić, że nie będzie pasował do wnętrza. Pościel jak i inne elementy dopasowujemy zgodnie z naszym poczuciem estetyki.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Feng shui czyli ład i porządek
Dziś zaczerpnęłam inspiracji ze Wschodu i postanowiłam napisać o sypialni. Skojarzyło mi się, że sypialnia to szczególne miejsce, wiec dlaczego by nie urządzić jej zgodnie z zasadą feng shui? czytaj więcej »
Pastelowe dodatki do sypialni
Delikatne pastele, jasne zielenie itd. to idealne a do tego modne kolory w aranżacji wnętrz. czytaj więcej »
Idealny pokój
Pokój, który jest dobrze urządzony, musi posiadać meble o różnych kształtach tzn. musi w nim być coś dużego ,wysokiego, małego. czytaj więcej »
Jak kolor do sypialni?
Wybierając kolor do sypialni powinniśmy kierować się własnymi upodobaniami. Kolor powinien podkreślać nasz indywidualizm, temperament oraz upodobania. czytaj więcej »