Tapeta w kuchni

Tapeta w kuchni to dobry pomysł pod warunkiem, że... wybierzemy odpowiednią. Tapeta kuchenna powinna być odporna na wilgoć, zmywalna i odporna na zniszczenia.

Tapeta kuchenna. Źródło: Projektowanie i wyposażenie kuchni Tapeta kuchenna. Źródło: Projektowanie i wyposażenie kuchni Zobacz również: Konserwacja mebli z okleiny naturalnej

Jeżeli chcemy aby nasza kuchnia była ozdobiona tapetą musimy wybrać tapetę do tego przeznaczoną. Odpowiednią tapetą do kuchni są tapety winylowe jak i z włókna szklanego. Tapety te są odporne na wilgoć.

Tapety z powodzeniem ożywią kuchnie. Źródło: xarchiwum.pl Tapety z powodzeniem ożywią kuchnie. Źródło: xarchiwum.pl Zobacz również: Wiszący fotel

Tapety winylowe mają budowę warstwową, na wierzchu pokryte są oczywiście winylem a od spodu papierem. Winyl jest odporny na wodę i środki chemiczne, można go śmiało czyścić i szorować. Tapeta winylowa jest również odporna na promienie UV. Tapety winylowe obecnie dostępne są w dwóch wariantach- płaskie i spieniane. Za najtrwalszą uważana jest jednak tapeta winylowa płaska, można ją czyścić przy tym się nie rysuje.

Zapraszamy do naszego sklepu w naszej ofercie znajdziesz modne krzesła drewniane, krzesła tapicerowane jak i gotowe zestawy

Tapety z włókna szklanego strukturą przypominają tkaninę. Są one odporne na wilgoć jak i ognioodporne, zatem idealnie pasują do kuchni. Podobnie jak tapety winylowe tapeta z włókna szklanego jest odporna na szorowanie i uszkodzenia mechaniczne.

Tapeta kuchenna. Źródło: urządzamy.pl Tapeta kuchenna. Źródło: urządzamy.pl

Jeżeli chcemy położyć tapetę bezpośrednio nad kuchenką powinniśmy osłonić ją szybą. Jest to dobry pomysł ponieważ tapeta będzie osłonięta przed tłuszczem czy wilgocią spowodowanym gotowaniem.

Tapeta imitująca kamień. Źródło: JmperiumTapet.pl Tapeta imitująca kamień. Źródło: JmperiumTapet.pl

Coraz częściej mamy kuchnie otwartą na salon, zatem wykończenie kuchni powinno mieć wspólny charakter. Jak wiadomo tapety są dostępne w rożnych kolorach jak i wzorach to ułatwi nam dopasowanie jej do reszty pomieszczeń.

Zobacz również- Wybór odpowiedniej wielkości stołu

Publikacja: piątek, 11 stycznia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »