1. Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

14

01.2013

Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?

Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. Stół jest światkiem naszych rozmów, radości oraz innych ważnych dla nas wydarzeń. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór stołu, dopasowanego do potrzeb naszej rodziny.

Zestaw stół i krzesła Z46. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z46. Źródło: Sam-Net

Najistotniejszym elementem przy wyborze stołu jest jego wielkość, stół zawsze dobieramy do wielkości pomieszczenia w którym ma się znajdować. Tak wiec przed zakupem stołu powinniśmy wymierzyć pomieszczenie w którym stół będzie stał. Ważne jest aby zachować wolną przestrzeń pomiędzy stołem wraz z krzesłem która powinna wynosić co najmniej 75cm. Nie ma nic gorszego jak przeciskanie się pomiędzy meblami, pamiętajmy że wolna przestrzeń wpływa na nasz komfort i jest jego ważnym elementem.

Zestaw stół i krzesła Z21. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z21. Źródło: Sam-Net

Odpowiedni stół do dużego pomieszczenia:

Po wymierzeniu pomieszczenia wiesz już mniej więcej na jaki stoły możesz sobie pozwolić. Kolejną rzeczą, na która powinieneś zwrócić uwagę to liczba osób które będą przy nim zasiadać. Jeżeli masz liczną rodzinę bądź dość często spotykasz się z przyjaciółmi warto wówczas zainwestować w stół na minimum dwanaście osób. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na stoły z opcją rozkładania. Jest to jedna z istotniejszych cech stołów. Kształt stołu zależy od rodzaju pomieszczenia, jeżeli jest to raczej szeroki pokój możesz sobie pozwolić na stół okrągły bądź owalny. Przy takim stole większość osób czuje się swobodnie. Jest to również duża zaleta dla osób które maja małe dzieci, gdyż stół jest dla nich bezpieczniejszy ponieważ nie posiada ostrych kantów.

Zestaw stół i krzesła Z105. Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z105. Źródło: Sam-Net

Odpowiedni stół do małych pomieszczeń:

Duży stół w małych pomieszczeniach raczej by zaburzył jego styl, było by za ciasno i przytłaczająco. Dlatego do małych wnętrz wybierzmy mniejsze stoły. Ciekawą opcją wydają się stoły kwadratowe, przy nim jednak zmieszczą się jedynie cztery osoby wiec jeżeli masz duża rodzinę to kwadratowy stół odpada. Co innego stoły owalne bądź prostokątne.

Zestaw stół i krzesła Z48.  Źródło: Sam-Net

Zestaw stół i krzesła Z48. Źródło: Sam-Net

Bez względu na to, jaki stół wybierzesz powinien on pasować do charakteru wnętrza. Zatem zwróć uwagę na jego kolor oraz na materiał z którego został wykonany. Najczęściej wybieranym stołem są stoły wykonane z drewna dlatego, że naturalne piękno drewna ociepli wnętrze.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Świąteczny stół 2017
Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata. czytaj więcej »
Zabawa światłem
Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze. czytaj więcej »
Pokój dzienny
Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkania. czytaj więcej »
Meble modułowe do salonu
Gotowe rozwiązania często okazują się najlepszą opcją. Gotowa zabudowa czyli meble „modułowe” z pewnością będą prezentować się spójnie i harmonijnie. czytaj więcej »