Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?

Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych. Stół jest światkiem naszych rozmów, radości oraz innych ważnych dla nas wydarzeń. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór stołu, dopasowanego do potrzeb naszej rodziny.

Zestaw stół i krzesła Z46. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z46. Źródło: Sam-Net Zobacz również- Meble drewniane

Najistotniejszym elementem przy wyborze stołu jest jego wielkość, stół zawsze dobieramy do wielkości pomieszczenia w którym ma się znajdować. Tak wiec przed zakupem stołu powinniśmy wymierzyć pomieszczenie w którym stół będzie stał. Ważne jest aby zachować wolną przestrzeń pomiędzy stołem wraz z krzesłem która powinna wynosić co najmniej 75cm. Nie ma nic gorszego jak przeciskanie się pomiędzy meblami, pamiętajmy że wolna przestrzeń wpływa na nasz komfort i jest jego ważnym elementem.

Zestaw stół i krzesła Z21. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z21. Źródło: Sam-Net

Odpowiedni stół do dużego pomieszczenia:

Po wymierzeniu pomieszczenia wiesz już mniej więcej na jaki stoły możesz sobie pozwolić. Kolejną rzeczą, na która powinieneś zwrócić uwagę to liczba osób które będą przy nim zasiadać. Jeżeli masz liczną rodzinę bądź dość często spotykasz się z przyjaciółmi warto wówczas zainwestować w stół na minimum dwanaście osób. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na stoły z opcją rozkładania. Jest to jedna z istotniejszych cech stołów. Kształt stołu zależy od rodzaju pomieszczenia, jeżeli jest to raczej szeroki pokój możesz sobie pozwolić na stół okrągły bądź owalny. Przy takim stole większość osób czuje się swobodnie. Jest to również duża zaleta dla osób które maja małe dzieci, gdyż stół jest dla nich bezpieczniejszy ponieważ nie posiada ostrych kantów.

Zestaw stół i krzesła Z105. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z105. Źródło: Sam-Net Zobacz również- Krzesło to nie tylko cztery nogi i podparcie

Odpowiedni stół do małych pomieszczeń:

Duży stół w małych pomieszczeniach raczej by zaburzył jego styl, było by za ciasno i przytłaczająco. Dlatego do małych wnętrz wybierzmy mniejsze stoły. Ciekawą opcją wydają się stoły kwadratowe, przy nim jednak zmieszczą się jedynie cztery osoby wiec jeżeli masz duża rodzinę to kwadratowy stół odpada. Co innego stoły owalne bądź prostokątne.

Zestaw stół i krzesła Z48.  Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z48. Źródło: Sam-Net

Bez względu na to, jaki stół wybierzesz powinien on pasować do charakteru wnętrza. Zatem zwróć uwagę na jego kolor oraz na materiał z którego został wykonany. Najczęściej wybieranym stołem są stoły wykonane z drewna dlatego, że naturalne piękno drewna ociepli wnętrze.

Jeżeli szukasz trwałych i nietuzinkowych mebli to doskonale trafiłeś . W naszej ofercie znajdziesz meble które staną się ozdoba Twojego domu...

Publikacja: poniedziałek, 14 stycznia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »