Znaczenie barw

Wyobrażasz sobie ze świat nagle staje się biało czarny? Zastanów się przez chwilę jakbyś się czuł patrząc na niebo a wszystkie jego odcienie byłyby szare. Świat stałby się nieciekawy mało atrakcyjny i przygnębiający Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają kolory.

Pomarańczowa eksplozja. Źródło: michal56.wordpress.com Pomarańczowa eksplozja. Źródło: michal56.wordpress.com

Każdego dnia otoczeni jesteśmy tysiącami barw czy to w domu, ulicy czy pracy. Często nie zdajemy sobie sprawy, jaki ma to wpływ na nasze samopoczucie. Warto zatem poznać znaczenie barw by w przyszłości móc je właściwie zastosować w swoim domu.

Różowy: Kolor odpowiedni dla osób, które lubią wyzwania. Jest kolorem który szybko znajduje zwolenników. Odpowiedni dla osób, które odczuwają empatię względem innych osób. Jest jednak niewskazany dla osób niedojrzałych emocjonalnie.

Biały: Kolor neutralny oznacza nieskazitelną czystość, wpływa na nas pozytywnie uspakajając nas. Łagodzi nasze emocje jak i stres, pozytywnie wpływa na klarowność naszych myśli. Odpowiedni dla osób dynamicznych jak i dla tych, którzy wybrali już swoją życiową ścieżkę.

Zieleń to kolor ziemi. Źródło: www.extra-wnetrza.pl Zieleń to kolor ziemi. Źródło: www.extra-wnetrza.pl

Pomarańczowy: Kolor radości, miłości jak i otwartości. Sprzyja pozytywnemu myśleniu, powoduje że czerpiemy więcej radości z życia. Motywuje do działania, podnosi poczucie własnej wartości. Kolor pomarańczowy jest niewskazany dla osób zagubionych, osamotnionych.

Żółty: Kolor słońca osoby otaczające się tym kolorem są pewne siebie jak i swoich decyzji. Kolor żółty jest kolorem wywołującym radość, pobudzającym do działania. Wskazany dla osób które czerpią radość z życia. Kolor ten jest jednak nie wskazany dla osób nadto wrażliwych.

Zobacz również: Aranżacja wnętrza według znaków zodiakalnych

Zielony: Kolor ziemi, sprawia że czujemy się odprężeni. Kolor zielony jest kolorem neutralnym. Zalecany dla osób aktywnych, jak i dla tych którzy maja problem z wyrażeniem własnego zdania.

Czerwony: Kolor miłości powoduję że jesteśmy bardziej skłonni do działania. Pobudza nas doładowując nas energią. Idealny dla ludzi przemęczonych. Nieskazany jednak dla nerwusów i choleryków.

Znajdz swój kolor i zaczni się nim otaczać. Źródło: muratordom.pl Znajdz swój kolor i zaczni się nim otaczać. Źródło: muratordom.pl

Niebieski: Kolor chłodny jest symbolem zimy jak i błękitu morza. Wskazany dla osób które potrzebują relaksu i spokoju. Kolor wspiera intuicje, ułatwia przy tym podejmowanie decyzji. Niewskazany dla osób przygnębionych.

Fioletowy: Kolor mistyków ułatwia zrozumienie własnych potrzeb. Kolor ten wskazany jest dla osób pragnących zgody z otaczającym ich światem.

Brązowy: Kolor sprzyjający relaksowi. Brąz jest kolorem ciepłym i niewymagającym. Wskazany dla osób które potrzebują się wyciszyć. Na dłuższą metę kolor może powodować przygnębienie jest niewskazany dla osób zamkniętych w sobie.

Pamiętajmy ze dobór odpowiednich kolorów w naszym domu ułatwi a przynajmniej umili nasz czas. Kolory potrafią sprawić ze w sposób naturalny wypoczniemy, zrelaksujemy się.

Jeżeli szukasz trwałych i nietuzinkowych mebli to doskonale trafiłeś . W naszej ofercie znajdziesz meble które staną się ozdoba Twojego domu...

Publikacja: środa, 30 stycznia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »