Jak rozmieścić gości przy stole?

Pisaliśmy już nieraz o tym jaki stół wybrać tak aby spełnił nasze wymagania. Jak dobrać stół do pomieszczenia i czym się kierować przy jego kupnie. Ale jeszcze nigdy o tym jak usadzić gości przy stole.

 Jak usadzić gości przy stole? Źródło:dreamwedding.pinger.pl Jak usadzić gości przy stole? Źródło:dreamwedding.pinger.pl Zobacz również: Stoły rozkładane i nierozkładane wady i zalety

Doskonale wiemy ze to my jako gospodarze powinniśmy zadbać o odpowiedni klimat na naszym przyjęciu czy spotkaniu towarzyskim. Pomijając inne aspekty jednym z elementów składających się na miłą atmosferę jest odpowiednie ulokowanie gości przy stole. Gospodarz powinien zatem dobrze przemyśleć i zaplanować w jaki sposób usadzi swoich gości przy stole.

Pamiętaj o odpowiedniej aranżacji stołu. Źródło: www.pomorskiewesela.pl Pamiętaj o odpowiedniej aranżacji stołu. Źródło: www.pomorskiewesela.pl Zobacz również- Tak dużo o stole

Priorytetową zasadą jest zarezerwowanie miejsc sobie czyli gospodarzom. Przeważnie są to miejsca tzw. wylotowe czyli najbliższe wyjścia z pomieszczenia. Następnie jeżeli na naszym przyjęciu zaprosiliśmy osobę dla nas ważna możemy to podkreślić umieszczając ją na miejscu honorowym. Aby uniknąć niepotrzebnego zamieszczania możemy na stole umieścić karteczki z imionami gości. Zanim to uczynimy powinniśmy dokładnie to zaplanować tak aby uniknąć typowej wpadki.

Zobacz również -Pielęgnacja mebli drewnianych

Kolejnym ważnym aspektem jest zachowanie odpowiedniego wręcz niezbędnego miejsca pomiędzy krzesłami. Pamiętajmy, że każdy gość powinien mieć możliwość swobodnego ruchu przy stole. Dotyczy to się zarówno przyjęć jak i spotkań przy drinku.

Jeżeli na twoim przyjęciu będzie osoba wyjątkowa posadź ja na honorowym miejscu.Źródło Jeżeli na twoim przyjęciu będzie osoba wyjątkowa posadź ja na honorowym miejscu.Źródło

Nie zapominajmy o odpowiedniej oprawie stołu która powinna być inna podczas spotkań rodzinnych i inna podczas spotkań z przyjaciółmi. Jest to oczywiście trudne zadania ale jak najbardziej wykonalne, wystarczy troszkę inicjatywy i pracy. Kierując się tymi kilkoma zasadami zadbasz o dobre relacje, atmosferę i samopoczucie Twoje i Twoich gości.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą zestawy stół z krzesłami

Publikacja: czwartek, 31 stycznia 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »