Mały salon, duży problem

Aranżacja małego salonu należy do trudnego zadania. Musimy sobie zdać sprawę, że każdy centymetr jest na wagę złota. Dla tego warto wcześniej zapoznać się z wieloma możliwościami które ułatwią nam zagospodarować wnętrze wygodnie i funkcjonalnie.

Mały salon nie znaczy nudny. Źródło: www.limetti.pl Mały salon nie znaczy nudny. Źródło: www.limetti.pl

Mały, ale za to z charakterem

Mały salon nie musi być nudny wystarczy, że na chwile staniemy się architektami swojego domu . Salon nie obejdzie się bez sofy, stoliczka czy miejsca na telewizor. Pamiętajmy: trzymajmy się zasady im mniej tym lepiej. Małe wnętrza lubią meble o podobnej wysokości optycznej. Tu możemy pomyśleć o meblach modułowych.

Zobacz również- Powiew wiosny

Niewielki, ale funkcjonalny

Urządzając niewielki salon pamiętajmy, że meble które kupimy nie mogą tylko ładnie wyglądać. Aby w naszym salonie nie zagościł bałagan powinniśmy zwrócić uwagę na funkcjonalność mebli. Ponadto dobrze by było, gdyby meble były wielofunkcyjne i składane.

Niewielki salon może być urządzony zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Źródło: www.dom.pl Niewielki salon może być urządzony zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Źródło: www.dom.pl

Mały nie znaczy, że przytłaczający

Wielkość mebli powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia. Zasada, którą powinniśmy się kierować to dobranie mebli do pomieszczenia nigdy nie na odwrót. Kolejna ciekawa propozycja to meble z przeszklonymi frontami. Raczej powinniśmy zwrócić uwagę na meble o prostych kształtach, bo ma to wymiar ponadczasowy - będą pasować zawsze.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: piątek, 22 lutego 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »