W Dani króluje biel

W latach trzydziestych XX wieku Kaarem Klint stworzył coś zupełnie nowego. Kaarem Klint postawił na funkcjonalność i estetykę formy. Tym samym sprzeciwił się obecnym trendom panującym w meblarstwie.

Duńskie wnętrza . Źródło: www.e-mieszkanie.pl Duńskie wnętrza . Źródło: www.e-mieszkanie.pl

W duńskim wzornictwie duży nacisk kładło się na funkcję przedmiotu a zarazem na jego wzór. Dlatego można powiedzieć ze styl duński łączy ze sobą funkcjonalność oraz prostotę.

Zobacz również- Wystrój wnętrz w 2013 roku

Wielu projektantów wnętrz stara się uzyskać prostotę z funkcjonalnością jednak nie każdemu się udaje. W aranżacji w stylu duńskim należy zwrócić uwagę niemal na każdy szczegół.

Styl duński pasuje zarówno do przestronnych wnętrz jak i do tych trochę mniejszych. W mieszkaniach w Dani króluje biel, większość mieszkańców Dani wybiera biel łącząc ja później z delikatnymi wzorami.

Duńskie wnętrza. Źródło: szaffka.pl Duńskie wnętrza. Źródło: szaffka.pl

Kolor tak jeżeli jest wyrazisty.

W aranżacje duńskiej ważne są również kolory ale te powinny być jak najbardziej zbliżone do kolorów ziemi. Tak wiec podłoga wykonana z drewna która zawsze nada wnętrzu naturalności. Dodatki w kolorze żółtym czy pomarańczowym również są mile widziane.

Jeśli poszukujesz foteli lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Publikacja: poniedziałek, 25 lutego 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »