1. Jaki stół do małej kuchni? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

26

02.2013

Jaki stół do małej kuchni?

Zazwyczaj zanim zdecydujemy się na zakup stołu w sklepie internetowym najpierw staramy się nieco dowiedzieć o samym produkcie. Wybierając stół, zwróćmy uwagę, na taki który pasuje nam do reszty mebli znajdujących się w kuchni. Stoły różnią się kształtem, rozmiarem, jak i materiałem, z jakiego są wykonane. Postarajmy się wiec wybrać stół tak, aby był wykonany z trwałego materiału, dobrze było, gdybyśmy wybrali stół, który jest ponadczasowy.

 Zestaw Z75. Źródło:Sam-Net

Zestaw Z75. Źródło:Sam-Net

Stół wybieramy do wnętrz nigdy nie odwrotnie. Dla tego i jego wielkość powinna być dopasowana do pomieszczenia, w którym ma się znajdować. W tym przypadku chodzi nam o kuchnię, a do tego niewielką kuchnię. Wybór mebli do małego pomieszczenia może początkowo wydawać się skomplikowany - jak zmieścić wszystko na tak niewielkim metrażu? Ustalenie kilku najistotniejszych kryteriów wyboru produktu może znacznie ułatwić i przyspieszyć ten proces.

Do malej kuchni idealnie nadaje się stolik kwadratowy albo owalny. Pamiętajmy jednak, że stół powinien być dopasowany do ilości mieszkańców. Jeżeli nasza rodzina liczy więcej osób niż cztery, powinniśmy wybrać stół owalny. Przy okrągłym stole zmieści się więcej osób, nie posiadają one kantów, przez co są również bezpieczniejsze. Ma to znaczenie jeżeli w domu mamy małe dzieci, okrągły stół do małej kuchni będzie bezpieczniejszy. Jednak stoły prostokątne czy kwadratowe są bardziej funkcjonalne, nadają się do ciasnych wnętrz, gdzie można je ustawić pod ścianą. Dobrze, gdyby stół, który wybierzemy, był rozkładany, bo w razie potrzeby w każdej chwili może zmieścić się przy nim większość liczba biesiadników.

Zestaw Z127. Źródło:Sam-Net

Zestaw Z127. Źródło:Sam-Net

Stoły do małej kuchni

Funkcjonalne stoły do małej kuchni pozwalają na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu i stanowią komfortowe miejsce do odpoczynku i posiłków. Kompaktowy stolik, w połączeniu z taboretami, które można z łatwością schować, idealnie sprawdzi się w wyjątkowo małych pomieszczeniach. Niewielka kuchnia nie musi stanowić przeszkody w aranżowaniu mieszkania - można tanio i łatwo wygospodarować przestrzeń do siedzenia, kupując dobrze dopasowane meble. Pamiętajmy, że w kuchni liczy się również swoboda w poruszaniu się, dlatego ustawmy stół tak, aby nie zawadzał przy codziennych czynnościach. Standardowa wysokość stoły to 70-75 cm, jednak jeżeli jest nam to za mało czy za dużo, wybierzmy taki który będzie nam pasować. Podsumowując, kryteriami w wyborze odpowiedniego stołu do małej kuchni będzie nie tylko cena, ale również:
• ilość dostępnego miejsca,
• względy bezpieczeństwa - okrągłe stoliki bez ostrych krawędzi,
• styl całego wnętrza,
• ilość osób zasiadających przy stole,
• dostępność opcji rozłożenia mebli.

Podczas wyboru materiału, z którego jest wykonany mebel, warto także uwzględnić możliwość zastosowania go jako blatu zastępczego. Drewniane, klasyczne modele są ponadczasowe, jednak w wielu aranżacjach sprawdzą się świetnie także bardziej nowoczesne modele. Choć cennik modeli rozkładanych zwykle się różni od ich standardowych odpowiedników, warto zadać sobie pytanie, czy podczas świąt lub innych uroczystości nie będzie potrzebne dodatkowe miejsce na przygotowanie potraw, czy rozsadzenie gości. Rozkładany stół do małej kuchni może nie tylko oszczędzić miejsce, ale i stworzyć mnóstwo dodatkowej przestrzeni roboczej. Podstawowym kryterium wyboru stolika do pomieszczenia kuchennego jest ilość dostępnego miejsca. Opinie są różne - zależnie od pomieszczenia lepiej może sprawdzić się model okrągły lub prostokątny, warto więc uwzględnić przede wszystkim swoje indywidualne potrzeby, znajdując w sklepie internetowym kompaktowe produkty, które sprawdzą się w niewielkich kuchniach.

Podziel się ze znajomymi

Podobne wpisy na blogu

Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tkaniny- opis
Plusze: czyli tkaniny pluszowe to miękkie przyjemne w dotyku materiały. Do pluszów zaliczam tkaniny welurowe, welwetowe jak i sztruksowe. Tkaniny pluszowe dzięki technice tkania odbijają podające na nie światło. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Meble w naturalnej okleinie dębowej
Stojąc przed dylematem zakupu nowych mebli na pewno zastanawiasz się jakie meble wybrać. Możesz kupić meble wykonane z litego drewna, płyty jaki i meble fornirowane. Postaram się dziś przedstawić zalety i wady mebli drewnianych jak i mebli fornirowych. czytaj więcej »