Jak ogrzać odpowiednio sypialnię?

Sypialnia to ważne pomieszczenie w naszym domu. To w niej odpoczywamy po całym dniu pracy. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednią temperaturę i poziom nawilżenia w tym pomieszczeniu.

Grzejniki ozdobne. Źródło: www.wnetrza.webzine.pl Grzejniki ozdobne. Źródło: www.wnetrza.webzine.pl

Aby w sypialni było komfortowo powinniśmy zwrócić uwagę na temperaturę w pomieszczeniu. Tradycyjnie do ogrzania pokoi używamy grzejników od tych tradycyjnych po te bardziej wyszukane. Wybór odpowiedniego grzejnika zależy wyłącznie od naszego poczucia estetyki.

Zobacz również- Sypialnia dla alergików

Przeważnie grzejnik montuje się w miejscu, gdzie jest największy ubytek ciepłego powietrza. Przeważnie jest to miejsce pod oknem. Dzięki temu mamy zapewnioną odpowiednią cyrkulację powietrza. Powietrze jest oddawane przez urządzenie grzewcze idzie ku górze, a następnie miesza się z chłodnym powietrzem napływającym od okna. Dzięki temu ciepłe powietrze może się równolegle rozejść po całym pomieszczeniu.

Jak właściwie ogrzać sypialnie. Źródło: domtrendy.pl Jak właściwie ogrzać sypialnie. Źródło: domtrendy.pl

Najczęściej popełnianym przez nas błędem jest zastawienie grzejnika meblami. To oczywiście hamuje swobodną kalkulację powietrza w wyniku której tracimy ciepłe powietrze.

Dlatego projektując sypialnię powinniśmy zaplanować troszkę wcześniej rozmieszczenie mebli tak, aby zapewnić sobie jak najlepsze warunki podczas spania. Pamiętajmy, że w pomieszczeniu, w którym śpimy powinna być możliwość regulacji temperatury, która powinna być o dwa stopnie niższa niż w innych pomieszczeniach. Dobrze by było gdyby nasz kaloryfer był wyposażony w termostat który umożliwia nam na szybką zmianę temperatury.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza aktualną ofertą stoły i krzesła

Publikacja: poniedziałek, 11 marca 2013r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »